NBA’in en kötü savunma yapan dört numaraları! | #çeviri

Yazı: Adam Formal, Bleacher Report


NBA oyuncuları skor üretme konusunda inanılmazlar.

İzleyiciler olarak LeBron James, Russell Westbrook, James Harden, Isaiah Thomas gibi yaratıcı oyuncuları gördüğümüzde diğer oyuncuları unutmak çok kolay oluyor. Yine de bu sezon NBA’de forma giyen 475 oyuncunun hepsi, bire bir bir mücadelede dünya üzerindeki insanların %99.99’unu rahatlıkla sahadan silecektir.

Elbette bazı savunmacılar ise hücumda aşırı derecede tehlikeli olan bu oyuncuların işlerini daha da kolaylaştırıyor. Biz de tam olarak bu konu üzerinde duracağız. Her beş pozisyonda da en kötü beş savunmacıyı sıraladık – sıralamada yer alan her isim maç başına en az 15 dakika süre alıyor.

Bu sıralamayı yapmak için de dört farklı istatistik kategorisinden yararlandık:

ESPN.com’dan Defensive Real Plus/Minus: Pozitif değer oyuncunun savunmada önemli bir katkı yaptığını gösterirken, negatif değer oyuncunun savunmada ortalamanın altında kaldığını gösterir.

NBA Math’ten defensive points saved: Savunma verimliliğini gösterir.

Field-goal percentage differential: Negatif değer oyuncunun, savunduğu oyuncuyu kendi ortalamasının altında tuttuğunu gösterir.

On/Off Differential: Negatif değer takımın, o oyuncu sahadayken daha kötü bir savunma istatistiği ortaya koyduğunu gösterir.

Listelerde yer almaya aday 309 oyuncunun bu dört kategorideki istatistikleri, 12 Mart’tan önce toplandı. Sonuç olarak da şu listeler hazırlandı:

Geri1 of 6

NBA’in en kötü savunma yapan dört numaraları! | #çeviri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler