NBA’de normal sezonun toplam seyirci rekoru kırıldı!

NBA’de bu sabah geride kalan 2016-17 normal sezonu saha içinde olduğu kadar saha dışında da rekorlarla anılacak.

Saha dışındaki o rekorlardan biri maçları takip eden kişi sayısında geldi. Bugün yapılan resmi açıklamada normal sezonda oynanan toplam 1230 karşılaşmanın kümülatif olarak 21.997.412 seyircinin önünde oynandığı belirtildi. Bu da bir maçın ortalama 17884 kişi tarafından izlendiği anlamına geliyor. İki sayı da NBA rekoru olarak değer kazandı. Önceki NBA rekorları ise geçen sezon kaydedilen 21.972.129 toplam ve 17864 ortalama seyirci idi.

Ek olarak, maçların kapalı gişe oynanmasında da yeni bariyerlere ulaşıldı. Geçen sezon 723 maçı kapalı gişe oynatan NBA, bu sezon da aynı rakama ulaştı ve üç sezon üst üste 700 kapalı gişe maç barajı aşılmış oldu. Lig geneline bakıldığı zaman doluluk oranı %94 seviyesinde bu sezon. NBA, tam on üç sezon üst üste %90 doluluk oranını aşarak herhangi bir spor organizasyonunun erişmesi güç bir başarıya ulaşmış oldu.

Hızla yükselen ve hayatlarımızın bir gerçeğine dönüşen sosyal medyada ise NBA tarihi bir normal sezonu geride bıraktı. Video görüntülemeleri %96, total etkileşim sayısı ise %40’lık bir artış gösterdi.


Kaynak: NBA Resmi Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler