#NBA’de heyecan yarın geceden itibaren devam edecek!

NBA’de oyuncuların geçtiğimiz gün toplu olarak aldığı boykot kararının ardından heyecan yarın geceden itibaren devam edecek.

NBA ve Oyuncular Birliği(NBPA)’nin ortak duyurusunda yer alan bilgiye göre NBA’de playoff heyecanı, Cumartesi gecesini Pazar’a bağlayan gece kaldığı yerden devam edecek.

Çarşamba gecesi alınan boykot kararı sonrası Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü oynanması planlanan maçlar ertelenmişti. Beklendiği gibi hafta sonu kaldığı yerden devam edecek olan playoff heyecanında Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü maçları sırasıyla Cumartesi, Pazar ve Pazartesi gecesi oynanacak.

Geçtiğimiz gün siyahi ABD vatandaşı Jacob Blake’in çocukları önünde polis tarafından yedi el ateş edilerek vurulması sonrası NBA oyuncuları dün gece bu olaya tepki göstermişti. Bu olayın gerçekleştiği Wisconsin eyaletine bağlı şehir olan Milwaukee’nin takımı Bucks, gece oynamaları planlanan Magic maçına çıkmama kararı aldı.

Bu karara gecenin kalan maçlarını oynayacak oyuncular da destek verince gece oynanacak tüm maçlar iptal edilmişti. Spor dünyasında büyük ses getiren bu boykot kararı, sadece NBA ile sınırlı kalmamış oldu.


Kaynak: NBA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler