#NBAAllStar Yükselen Yıldızlar maçının formatı değişiyor!

NBA yönetimi All-Star haftasının en dikkat çekici etkinliklerinden biri olan Yükselen Yıldızlar maçında format değişikliğine gidiyor.

NBA‘de All-Star haftasına güncelleme geliyor. The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre lig yönetimi Yükselen Yıldızlar maçıyla ilgili yeni bir format üzerine çalışıyor. Değişiklikle beraber etkinliğin daha çekici bir hale getirilmesi planlanıyor.

Buna göre Yükselen Yıldızlar etkinliği artık yedişer oyuncudan oluşan dört takımla mini bir turnuva şeklinde gerçekleşecek. Toplam 28 sporcunun katılım göstereceği etkinlikte 12 adet çaylak oyuncu, 12 adet ligde ikinci senesini geçiren oyuncu ve dört adet de G League Ignite takımından oyuncu yer alacak.

Bununla beraber önceden tek maçla sona eren etkinlik artık üç maç olacak. Karşılaşmaların bir hedef skoru olacak ve bu sayıya ulaşan takım mücadeleyi kazanacak. Takımlar öncelikle birer yarı final eşleşmesi oynayacak. Sahadan galibiyetle ayrılan ekipler nihai kazanan olmak için final maçında kozlarını paylaşacak. Yarı final maçlarında 50 sayıya ilk ulaşan, final maçında ise 25 sayıya ilk ulaşan takım galip sayılacak. Hedef sayılar NBA’in 75. yılı olması sebebiyle bu şekilde belirlendi.

NBA 2022 All-Star bu yıl 18-20 Şubat tarihlerinde Cleveland’ta meydana gelecek. Organizasyonun en çok beklenen etkinliği olan All-Star maçının taraftar oylamasında üçüncü sonuçlar yakın bir dönemde açıklandı. LeBron James ve Stephen Curry’nin damga vurduğu oylamaların listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler