#NBA yönetimi, sezon ortası turnuvası düzenlemek adına görüşmelere geçiyor

NBA yönetimi, lig takvimine sezon ortası turnuvası eklemek adına oyuncular birliği ve takımlarla iletişime geçmeye hazırlanıyor.

Sezon ortasında bir turnuva organize etme fikrinin savunucularından olan NBA komisyoneri Adam Silver, play-in turnuvasının başarısından ötürü “sezon ortası turnuvası” fikrine daha iyimser bakıyor.

Pandemiden önce bu fikri sunan Adam Silver, yönetim kurulundan yeterli sayıda oya ulaşamamıştı.

NBA yönetimi, son yıllarda play-in turnuvası, koçların oyun içi itiraz hakkı ve All-Star formatında değişiklikler yapmıştı. Bu düşünceyle de yeni bir rekabet unsuru oluşturulmak isteniyor.

Sezon ortası turnuvası, henüz fikir aşamasında bulunurken oyuncular birliği ve takımlarla görüşmelerde bulunmaya hazırlanıyor. Sezon ortası turnuvası oynanmasına karar verilse dahi 2021-22 sezonunda böyle bir uygulama olması beklenmiyor.

Adam Silver, geçtiğimiz günlerde play-in turnuvasına gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu ve play-in formatının önümüzdeki yıllarda da sürmesini istediğini söylemişti.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Ishmail Wainright #NBA yolcusu #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi arenasında dikkatleri üzerine çeken Ishmail Wainright, gelen son haberlere göre NBA yolcusu. Sportando'dan Emiliano Carchia'nın aktardığı bilgilere göre Ishmail Wainright, önümüzdeki sezonu...

New Orleans Pelicans koçluğu için iki isim gündemde #NBA

NBA'de koç arayışında olan takımlardan New Orleans Pelicans, gelen son haberlere göre iki ismi gündemine aldı. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin aktardığı bilgilere göre koç arayışında olan...

Mike D’Antoni, Trail Blazers ile tekrar masaya oturuyor #NBA

Brooklyn Nets'in Yardımcı Koçu Mike D'Antoni, yeni koçunun kim olacağı merak edilen Portland Trail Blazers ile tekrar masaya oturacak. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin aktardığı bilgilere göre...