#NBA yöneticisi: ”Taraftarlar yüksek skorlu maçları seviyor”

Dünyanın en çok izlenen ve en çok takip edilen basketbol organizasyonu olan NBA’de her geçen gün oynanan basketbol değişiyor.

Geçtiğimiz yıllara oranla maçlar daha yüksek skorlara sahne olurken bu durum bazı kesimleri memnun ederken bazı kesimleri ise ”Eski tat yok” sözleri ile mutsuz ediyordu.

NBA Strateji ve Analiz biriminin yöneticilerinden Evan Wasch bu konu ile ilgili uzun zamandır yaptıkları anketlerinin sonuçlarının Thinking Basketball adlı podcast sırasında paylaştı.

Wasch’a göre yüksek skorlu maçlar taraftarların daha çok hoşuna gidiyor.

”Taraftarlar arasında kapsamlı bir araştırma yapıyoruz. Buna göre maçları izleyen taraftarlara oyundan zevk alıp almadıklarını, yüksek skorlu maçları sevip sevmediklerini veya üç sayılık atışların sayısından memnun olup olmadıklarını sorduk.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde hayranların birçoğu yüksek skorlu maçlardan ve artan üç sayılık atışlardan zevk alıyor. Bu sonuç durumun evrensel olduğu anlamına gelmez, kesinlikle diğer tarafta olanlar var. Ama yüksek skorlu maçları sevenlerin oranı çok yüksek. 

Sorularımızda üç sayılık atışların artmasından, oyunun beş yıl öncesine göre daha iyiye gidip gitmediğini de sorduk. Hepsinde sonuçlar büyük ölçüde pozitifti.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:  “NBA Thinking Basketball” / NBC Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler