NBA yeni kupa ve ödülleri tanıttı!

75. yıl kutlamaları kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeye devam eden NBA, son olarak vereceği yeni kupa ve ödülleri tanıttı.

75. yıl kutlamaları kapsamında sezon başından beri çeşitli etkinlikler gerçekleştiren NBA, şimdi de eski oyuncularını şereflendirecek olan kupa ve ödüllerin tanıtımını yaptı.

Lig bu yeni ödüller kapsamında eksi yıldızları Larry Bird ve Magic Johnson’ı şereflendirecek. Buna göre, önümüzdeki günlerde başlayacak olan Konferans Finalleri’nin bitimi sonrasında her iki konferans serisinin en iyi oyuncusuna birer ödül takdim edilecek.

Doğu Konferansı Finalleri’nin en iyi performans gösteren ismi “Larry Bird Doğu Konferansı Finalleri En Değerli Oyuncusu” ödülünü alacak. Batı Konferansı Finalleri’nin en iyi oyuncusu ise “Magic Johnson Batı Konferansı Finalleri En Değerli Oyuncusu” ödülünün sahibi olmaya hak kazanacak.

NBA, lige 1979 yılında girerek 80’li yıllarda basketbola yön veren ve Boston Celtics – LA Lakers rekabetiyle ligin geleceğini şekillendiren iki Hall of Fame ismi bu şekilde anacak.

Bununla birlikte konferans şampiyonu takımlara verilen kupaların da artık birer ismi olacak. Doğu Konferansı şampiyonluk kupasına Bob Cousby, Batı Konferansı şampiyonluk kupasına ise Oscar Robertson isim babalığı yapacak.

1951 ve 1963 yılları arasında Boston Celtics formasını giyen Cousby’nin altı NBA şampiyonluğu bulunuyor. Öte yandan 14 senelik NBA kariyerinde Cincinnati Royals ve Milwaukee Bucks formalarını terleten Robertson da bir şampiyonluk yüzüğüne sahip.

Öte yandan NBA’in 1977 yılından beri sezonu şampiyon tamamlayan takıma verdiği Larry O’Brien kupası da bu yıl itibarıyla bir tasarım değişikliğine uğrayacak. Önceki sezonlardan farklı olarak iki katlı dairesel bir taban yapısına sahip olacak olan kupada daha önceki 75 sezonda şampiyonluğa ulaşmış takımların ismi yazılı olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler