NBA, Seattle ve Mexico City’de kurulacak iki yeni takım için hazırlık yapıyor

2010’lu yıllardan itibaren yaşadığı büyük ekonomik gelişim sonucunda dünyanın en zengin spor organizasyonlarından birine dönüşen NBA, bünyesine iki yeni takımı daha katma planı yapıyor.

Gelen bilgilere göre bu takımların adresleri için en büyük adaylar Seattle ve Mexico City. Seattle Supersonics’in 2008 yılında Oklahoma City’ye taşınmasından bu yana birçok kez bu tip dedikoduların odağında yer alan Seattle, olası bir genişlemede tercih edilecek ilk şehir olma statüsünü koruyor.

Sezon içinde iki karşılaşmaya ev sahipliği yapan Mexico City ise, NBA’in Latin Amerika’ya açılması anlamında kilit önem taşıyan bir şehir. Bölgenin en büyük şehirlerinden olan Mexico City’nin hem NBA Komisyoneri Adam Silver hem de şehir yönetimi tarafından bu anlamda destek gördüğü biliniyor.

Vancouver, Las Vegas ve Louisville şehirlerinin de diğer adayları olduğu bu genişlemenin 2018-19 sezonundan önce gerçekleşmesi zor. Daha iyimser bir tahmin ise, yeni bir takımın 2019-20 sezonundan itibaren ligde yer alması yönünde.


Kaynak: 16 Wins A Ring

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler