NBA Podcast #5 Görsel Özeti

Haftalık podcastlerimizin 5. bölümünün ilk kısmında güncel güç sıralaması ve sıralamadaki değişmeler hakkında konuşup, Los Angeles Clippers ve Orlando Magic‘in detaylı analizini yaptık. 2. kısımda ise sezonun ikinci Çaylak Merdiveni‘ni değerlendirip,NBA’deki temsilcilerimizin performansını masaya yatırdık.

Programdan Alıntılar;

Doğuş: Abi işin açığı ben Hido’nun neden hala NBA’de olduğunu çözemedim daha

Mehmet: Öyle oyuncular çok ama ya.

Doğuş: Geçen hafta bununla ilgili dosya yapacağım diyordun adam bulamadın,nasıl çok ?

Mehmet: O yaşlı oyuncular içindi ama.

Doğuş: Hidayet genç mi?

 

Orhun:Blake Griffin bu sene yaşlanan uzun oyuncular gibi orta mesafeye çıkıp oradan şut atan,içerideki etliye sütlüye pek karışmayan bir oyuncuya dönüştü.

 

Mehmet:Orlando’nun gelecek senelere oyun anlamında bırakabileceği bir miras yok. Yeniden yapılanan takımların yapabileceği en büyük yanlışlardan biri de bu.

Doğuş:Kesinlikle. Bunun yanı sıra takımdaki oyunculara kaybetme geleneği bir yerleşirse yapılanma falan hepsi çöp olur. Cavaliers’a bakmak lazım. Oyunculara yerleşen eski zihniyetler ne kadar büyük sıkıntılar yaratıyor.

 

Doğuş:Oladipo’nun 2 numara olarak oynaması gerektiğini görmek için öyle dahi olmaya falan gerek yok. Hem maçı izlediğinizde hem de takımla ilgili en temel savunma,hücum,galibiyet yüzdesi gibi istatistiklere baktığınızda hepsi Oladipo 2 numarada oynarken daha iyi. Jacque Vaughn kendince nasıl bir mantık kurmuş anlamak mümkün değil.

 

Orhun:Ersan kendine neden yıllardır Bucks’ta eziyet ediyor anlayamıyorum. Onun yetenekleri başa oynayan takımlarda çok daha öne çıkabilecek yetenekler. Bucks’ta olmasının hiç bir manası yok şu an.

 

Mehmet:Noel dün bir tane hook denedi evlere şenlik ya.

Orhun: Abi ben kolej kariyerini bilmiyorum tabi ama bu adamda ne gördüler de potansiyel dediler ben hiç anlayamadım. Sorayım Doğuşa,ne gördüler bu adamda?

Doğuş:İşin ilginç tarafı iyi bir kolej kariyeri de yok ki Noel’in. Kolejdeki senesi boyunca neden hep bu kadar yüksek noktada görüldüğünü anlayamadım ben açıkcası. 

Doğu Konferansı

pod_5 (1)

Batı Konferansı

pod_5 (2)

Los Angeles Clippers

pod_5 (3) pod_5 (4) pod_5 (5)

Orlando Magic

pod_5 (6) pod_5 (7)

Türk Dosyası

Bu hafta Mehmet Kart NBA’de mücadele eden temsilcilerimizi ve olası NBA yolcusu Furkan Aldemir’i değerlendiren bir dosya hazırladı ve bunu podcast ekibiyle paylaştı. Ancak nedendir bilinmez Ömer Aşık’ı dosyaya eklemeyi unutmuş. Tepkinizi göstermek için “TB Mehmet Kart İstifa” yazıp 3999’a yollayabilirsiniz.

pod_5 (8) pod_5 (9) pod_5 (10) pod_5 (11)

Çaylak Merdiveni

Bu haftaki ikinci konsept bölümde Doğuş Özkan, sezonun ikinci çaylak merdivenini hazırladı,listeye yeni giren-çıkan ve sırası değişen oyuncuları inceledi.

pod_5 (12) pod_5 (13) pod_5 (14) pod_5 (15) pod_5 (16) pod_5 (17)

 

Podcastin tamamı;

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler