NBA, yakın dereceli takımların da dahil olduğu 22 takımlı Playoff için hazırlık yapıyor.

Coronavirus sebebiyle durdurulan normal sezonun, birçok takım sahibi ve yönetici tarafından devam etmemesi yönünde yorumlar alması, olası bir geri dönüşün yalnızca Playofflar için olacağının en büyük göstergesiydi.  Adrian Wojnarowski’nin haberine göre ise NBA, bu doğrultuda 22 takımlı bir Playoff sistemi için hazırlık yapıyor.

8.sıraya en fazla 6 maç uzaklıktaki takımların dahil olabileceği yeni Playoff sistemine, Doğu Konferansı’ndan normal Playoff sınırının 5.5 maç gerisinde bulunan Washington Wizards katılabilecekken Batı Konferansı’ndan; Portland Trail Blazers, New Orleans Pelicans, Sacramento Kings, San Antonio Spurs ve tam 6 maç geride bulunan Phoenix Suns katılabilecek. Bu durumda Doğu Konferansı’ndan 9, Batı Konferansı’ndan 13 takımın Playoffta mücadele edecek. Tüm maçlar Orlando’daki Disney World’de oynanacak.

Normal bir Playoff sistemi bu durumda mümkün görünmüyor. Bu nedenle konferans mantığının ortadan kalktığı bir eşleşme sistemi görebiliriz ancak bu durum henüz net değil. Takımların hafta içinde bu sistemi oylaması ve kabul etmesi, ondan sonra da yeni sistem ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

 

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir