NBA menajerlerinin karmaşık ve stresli hayatlarına bakış… | ÇEVİRİ

Yazı: Alex Kennedy, HoopsHype

Çeviri: Atakan Murzoğlu, TrendBasket


Birkaç yıl önce bir NBA draftının bir numara seçimi bazı arkadaşlarıyla birlikte bir geziye çıkmaya karar verdi ve menajerinden özel bir jet kiralamasını istedi. Menajer gerekli düzenlemeleri yaptı ve grup için bir uçuş rezervasyonu yaptı. Gezi gününde jet, asfalt üzerinde kalkışa hazırdı.

Uçuşun olması gereken anda menajerin telefonu çaldı, pilotun dediğine göre oyuncu ortalıkta yoktu. Menajer bolca özür diledi ve iptal ücretini ödedi. Kısa bir süre sonra oyuncu menajerine telefon açtı ve geç kalktığını ancak yine de uçağa yetişmek istediğini söyledi.

Oyuncuyla yeni sözleşme imzalamış olan ve onu mutlu etmek isteyen temsilci, pilotla konuştu ve uçuşu yeniden ayarlamayı başardı. Birkaç saat sonra kalkış için asfaltta aynı jet vardı. Bir kez daha, oyuncu ortaya çıkmadı. Temsilci başka bir iptal ücreti ödemek zorunda kaldı. 20.000 doları bulan iptal ücretine rağmen oyuncu, o akşam uçağa yetişeceğine dair son bir şans istedi. Her nasılsa menajer pilotu üçüncü kez asfaltta tutmayı başardı. Oyuncu yine gecikti ama sonunda geldi ve uçakla birlikte havalandı.

Menajer, kargaşanın bittiğini düşünüyordu ama telefonu tekrar çaldı. Arayan otel görevlisiydi. Oyuncu ve arkadaşlarının mini barda içtiği içkilerin faturasını da o ödemek zorunda kaldı.

Menajer, ”Çılgıncaydı.” diyor HoopsHype’a. ”Courtney Love’ın (Amerikalı rock şarkıcısı) basketbol versiyonunu temsil ediyor gibi hissettim.”

Bu belki uç bir örnekti ama NBA menajerlerinin hayatı özetle böyle. Bu mesleğin NBA izleyenlerin haberdar olmadığı birçok sinir bozucu ve saçma yönleri var. İnsanlara sorduğunuz zaman birçoğu ”Takımlarla olan kontratları ayarlıyorlar, reklam anlaşması peşindeler ve oyunculara draftta yardım ediyorlar.” der. Menajerler tabii ki bu sayılanları yapıyor ancak buz dağının bir de görünmeyen tarafı var.

HoopsHype, görünmeyen tarafa ışık tutmak için birçok menajere ulaştı ve sorular sordu. Bu kişilerin hepsi, olası dedikodulardan kaçınmak için isimlerinin verilmemesi şartıyla konuşmayı kabul etti.

Geri1 of 8

NBA menajerlerinin karmaşık ve stresli hayatlarına bakış… | #çeviri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler