#NBA Komisyoneri Adam Silver: “Avrupa futbolundan öğrenebileceğimiz şeyler var”

NBA Komisyoneri Adam Silver, ligi daha ileri bir seviyeye taşıyabilmek için Avrupa futbolunu örnek alabileceklerini söyledi.

New York Times’tan Marc Stein’ın aktardığı bilgilere göre NBA yönetimi, playoff öncesi lig takvimine sezon ortası şampiyonluğu yahut playoff’a kalacak takımları belirlemek adına çeşitli turnuvalar ekleyebilir.

Bu haber bağlamında NBA, UEFA Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi gibi farklı turnuvalar oluşturarak her sezon farklı şampiyonlar çıkarmayı hedefleyebilir.

Konu hakkında konuşan Adam Silver’ın açıklamaları ise şu şekilde:

“Benim görevim sürekli diğer organizasyonlara bakıp neleri daha iyi yapabileceğimizi ve onlardan neler öğrenebileceğimizi görmek. Bence Avrupa futbolundan öğrenebileceğimiz bir şeyler var.

Dünyanın en çok izlenen ligi Premier League henüz 27 yaşında. NBA’in zaman içerisinde yeni gelenekler yaratamayacağı fikri bence mantıklı değil.”

Son yıllarda izlenme oranı beklentilerin altında kalan NBA All-Star organizasyonu yerine mini bir turnuva düzenleme fikri yürürlüğe girebilir. Bu fikir bağlamında ise turnuva tarihine kadar NBA normal sezonunda en iyi dereceyi alan dört takım, sezon ortası şampiyonluğu kazanmak için mücadele verebilirler.

Bu tip büyük çaplı değişimlerin hemen gerçekleşmesi beklenmese de çeşitli çevreler tarafından heyecanla beklendiği düşünülebilir.


Kaynak: static.nytimes.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Carmelo Anthony: ”Kobe Bryant beni Lakers’a çağırıyordu” #NBA

Uzun yıllar Denver Nuggets forması giydikten sonra New York Knicks'e geçen Carmelo Anthony geçmiş dönemleri anlattı.  Carmelo, Kobe Bryant ve Los Angeles Lakers hakkında: ''Batı'daki tek...

Anfernee Simons ve Cassius Stanley, smaç yarışmasına katılabilir! #NBA

7 Mart tarihinde Atlanta'da izole bir alanda yapılacak olan NBA All Star etkinliği ile detaylar belli olmaya başladı. Bütün etkinliklerin tek günde tamamlanması planlanırken gün...

Channing Frye: ”Dennis Schröder, #NBA’deki en sinir bozucu kişi”

NBA'de uzun yıllar forma giyen ve bir dönem LeBron James'in takım arkadaşı da olan Channing Frye, Los Angeles Lakers'ı değerlendirdi. Konuşmasına Lakers oyun kurucusu Dennis...