NBA efsanesi Francisco Elson, NBA Basketbol Okulları kapsamında Türkiye’de!

Kartepe’de devam eden NBA Basketbol Okulları, NBA efsanesi bir konuğu ağırladı.

NBA ve Beyaz Gölge Eğitim Sağlık Spor Organizasyonları iş birliğiyle bu yıl Türkiye’de de düzenlenen NBA Basketbol Okulları, tüm heyecanıyla sürüyor.

Biz de Beyaz Gölge’nin medya partneri olduğumuz projeyi detaylarıyla değerli takipçilerimize yerinden sunuyoruz.

Projenin dördüncü gününde NBA efsanelerinden Francisco Elson, Kartepe’ye gelerek organizasyondaki sporcular ile buluştu. Hollandalı veteran, deneyimlerini yapılan toplantıda oyunculara aktarırken gerçekleşen turnuva sonucunda kazanan takıma imzalı fotoğraflarını hediye etti.


Bugün oyuncularla keyifli dakikalar geçiren Elson, aynı zamanda salonda düzenlenen NBA Mini Ligi’nde bir takıma koçluk da yaptı.

NCAA’de Kilgore Koleji’nde ve Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nde ter dökmüş Elson, İspanya’da FC Barcelona, Valencia Basket ve Real Betis’te ter döktü.

İlerleyen yıllarda NBA’e adımını gerçekleştirip 1999 NBA Draftı’nda 41. sıradan seçilen Elson; sırasıyla Denver Nuggets, San Antonio Spurs, Seattle SuperSonics, Milwaukee Bucks, Philadelphia 76ers ve Utah Jazz’de oynadı.

Kariyerinin son günlerini Mahram Tehran’da geçiren oyuncu, 2007’de Koç Gregg Popovich’in NBA şampiyonu olan takımının da bir parçasıydı.


Geri1 of 2

NBA efsanesi Francisco Elson, NBA Basketbol Okulları kapsamında Türkiye’de! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler