NBA Basketball School, yepyeni deneyimler kazandırmak için başladı!

NBA’in Türkiye ortağı Beyaz Gölge tarafından düzenlenen NBA Basketball School, basketbolcu adayları ve deneyimli koçların katılımıyla dün başladı.

23-30 Haziran tarihleri arasında Kocaeli The Green Park Kartepe Spor Salonu’nda düzenlenen ve Beyaz Gölge ile NBA Türkiye ortaklığında organize edilen NBA Basketball School, dün 50 katılımcı ve deneyimli koçların katılımıyla başladı. Bugün de kampa 40 katılımcının dahil olmasıyla tüm katılımcılar kampta yer aldı.

Basketbolcu adayları ilk olarak yetenek ve performans testlerine tabi tutulurken, bu testlerde elde edilen veriler ve devamında gerçekleştirilen antrenmanlarda deneyimli koçların gözlemleri neticesinde katılımcılar yetenek, fizik ve yaş göz önünde bulundurularak dört ayrı gruba ayrıldı.

Yunus Emre Ak/TrendBasket

NBA Basketball School’da “Koçların Koçu” olarak anılan Timothy Shea, NBA Avrupa Koçlarından Alex Sarama, eski NBA oyuncusu ve Türkiye’de de forma giymiş Marko Milic ve Burçin Badem öncülüğünde deneyimli Türk antrenörler Tahsin Tahmaz, Zafer Çavuşoğlu, Ertuğrul Karaca ve Fatih Kırdar görev alıyor. Bu isimler, katılımcıların basketbol oynarken eğlenmesi ve aynı zamanda öğrenmesi için The Green Park Kartepe’de bulunuyor.

Yunus Emre Ak/TrendBasket

Bu isimlerin yanında Prof Dr. Mahmut Çalık ve Defne Kaya yönetimindeki fizyoterapist kadrosu, kondisyoner Emrah Koyuncu ve Mentalift firmasından spor psikoloğu Alkım Kabaca da katılımcılara daha iyi bir deneyim sunmak için kamp süresince The Green Park Kartepe’de yer alacak.

Organizasyonun son iki gününde ise katılımcıların velilerine Mentalift firmasından Arda Coşkun ve Gizem Çeviker tarafından sporcu psikolojisi ve sağlığı temalı seminer verilecek. TrendBasket olarak medya partneri olduğumuz Beyaz Gölge Eğitim Sağlık Spor Organizasyonları Tanıtım ve Ticaret AŞ‘nin öncülüğünde düzenlenen bu eşsiz organizasyondan gelişmeleri tıpkı geçen yıl olduğu gibi gün gün sizlere aktaracağız.

Geri1 of 2

NBA Basketball School, yepyeni deneyimler kazandırmak için başladı!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Beyaz Gölge’nin yeni #NBA Basketball School kampı sizleri bekliyor

NBA Academy Türkiye ortağı Beyaz Gölge'nin NBA Basketball School kampları devam ediyor. 23-31 Ocak 2020 tarihlerinde Kuşadası'nda NBA'den ve Türkiye'den lider antrenörlerin gözetiminde basketbolun zirvesine...

Burçin Badem: “Türkiye’de, #NBA’in Avrupa’daki bir basamağı oluşacak” | TB ÖZEL

I NBA'in Türkiye ortağı Beyaz Gölge tarafından düzenlenen NBA Basketball School'da Beyaz Gölge kurucusu Burçin Badem ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. 2000 yılında Beyaz Gölge'yi kuran...

NBA Basketball School sona erdi

NBA'in Türkiye ortağı Beyaz Gölge tarafından organize edilen NBA Basketball School, yaşattığı tüm deneyim ve eğlencenin ardından sona erdi. Kampın son gününde katılımcılar, ailelerinin de...