NBA, All-Star formatını değiştirmeye hazırlanıyor!

NBA, All-Star formatını değiştirmeye karar verdi.

NBA, All-Star formatını yeniden değiştiriyor. The Athletic’ten Shams Charania ile Mike Vorkunov’un yaptığı habere göre yönetimin düşüncesi temelde eski sisteme geri dönme yönünde.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla lig yönetimi, altı sezondur tedavülde olan draft sisteminden vazgeçmeyi ve Doğu ile Batı takımlarının karşı karşıya geldiği formata geri dönmeyi düşünüyor.

Takım sahipleri ve genel menajerlerle yakın dönemle yapılan toplantıda masaya yatırılan değişiklik konusu, NBA ile Oyuncular Birliği Sendikası (NBPA) arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi (CBA) görüşmeleri içerisinde de gündeme gelmiş ve taraflar, All-Star maçlarının rekabetçilik seviyesini artırmak için çeşitli değişikliklerin yapılması konusunda mutabık olmuştu.

Düşünülen yeniliklerin içeriği hakkında henüz bilgi olmasa da bunların 2023/24 sezonuyla birlikte hayata geçmesi bekleniyor.

Uzun yıllar boyunca Doğu ile Batı’nın yıldızlarını karşı karşıya getiren All-Star formatı 2018’de radikal bir değişikliğe uğradı ve kadrolar, oylarla seçilen iki kaptanın yaptığı oyuncu tercihleriyle şekillenmeye başladı. Bu altı sezonun tamamında LeBron James, organizasyonda kaptan olarak yer aldı.

Öte yandan NBA, 2020 yılından itibaren ‘Elam Ending’ ismi verilen ve son çeyrekte ulaşılması gereken bir ‘hedef skor’ uygulamasını hayata geçirdi. Bu kurala göre bu sezon düzenlenen All-Star maçının final periyoduna önde giren takımın o ana kadar ulaştığı skora 24 sayı eklendi ve son 12 dakikalık bölümde o sayıyı yakalayan ilk takım maçı galibiyetle noktadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler