Gerek Fransa Milli Takımı gerekse takımı CSKA Moskova’da harikalar yaratan Fransız oyuncu Nando De Colo, 2016 Rio Olimpiyatları ve yeni sezon öncesinde CSKA Moskova hakkında Eurohoops‘a birtakım açıklamalarda bulundu.

Fransa, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finale yükselmiş ve İspanya ile karşı karşıya gelmişti ancak mücadeleden mağlubiyetle ayrılmalarının ardından yarı finale kalamadan olimpiyatlara veda etmek zorunda kalmışlardı. Olimpiyatların ardından başta Fransa Milli Takımı’nın en önemli isimlerinden olan Tony Parker’ın emekliliğini açıklaması ve Mickael Gelabale, Florent Pietrus gibi isimlerin de artık milli takımda yer almayacağı gündeme geldiğinde Fransa’da gözler başarılı oyuncu Nando De Colo’ya çevriliyor.

2015 – 16 sezonunda da rakiplerinin arasından sıyrılarak THY Euroleague Şampiyonluğu’na uzanan CSKA Moskova hakkında da yeni sezonda nasıl bir tavır takınacaklarına dair konuşan Nando De Colo, tüm bu konuları kapsayan bir konuşma yaptı.

Rio Olimpiyat Oyunları’nın ardından verdiği bir röportajda geçirdiği en kötü turnuvası olduğunu söyleyen Nicolas Batum, açıklamalarında aynı zamanda Fransa Milli Takımı’nın liderinin Nando De Colo olduğunu da açıklamalarında belirtmişti. Bu sözlerine karşılık Nando De Colo ise şu açıklamalarda bulundu: ”Sahada yaptıklarım, Fransa Milli Takımı’nın lideri olup olmadığımı gösterecek. Nicolas’ın yaptığı açıklamayı gördüm. Tabiiki de milli takımda bir lidere ihtiyacımız var, buna şüphe yok ve Nicolas Batum, ihtiyacımız olan liderlerden birisi. Hepimizin neleri yapabilecek kapasitesi olduğunu anlamaya ve sonrasında bunu parkeye etkili bir şekilde yansıtabilmeye ihtiyacımız var.”

Başta Tony Parker olmak üzere takımdan Mickael Gelabale, Florent Pietrus gibi isimlerin de artık olmayacağı bir Fransa Milli Takımı’nın nasıl olacağı hakkında konuşan Nando De Colo: ”Evet, bazı oyuncular emekli olduğu ancak yeni gelen bir jenerasyona sahibiz. Bu, takımda her şeye sıfırdan başlamak ve yeni şeyler inşa etmek adına çok önemli olacak. Rio Olimpiyat Oyunları’ndan başarısız bir şekilde döndük ve bu yüzden önümüzdeki yaz her şeye sıfırdan başlamalıyız. Bu şekilde de lider ortaya çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

Nicolas Batum’un da söylediği gibi başarılı oyuncu Nando De Colo da kendisini takımın lideri olarak görüyor mu sorusuna ise olumlu yanıt veren De Colo, bunun yine de sahada belirlenebilecek bir şey olduğunu sözlerine ekledi: ”Evet fakat söylediğim gibi bu olursa yine sahada olur. Yaptıklarınızla lider olursunuz. Nerede, hangi takımda olursanız olun bu böyledir. Mesela CSKA Moskova’da birçok görevim olması gibi. Bu, benim için çok önemli. Bir takımın başarılı olması için bir veya iki lidere ihtiyacımız var.”

Geride bıraktığımız sezonda THY Euroleague Şampiyonluğu yaşayan CSKA Moskova’nın, önümüzdeki sezonda nasıl bir duruş sergileyeceği üzerinde de duran Nando De Colo, açıklamalarına şu cümlelerle nokta koydu: ”Geçen sene olduğu gibi bu yıl da zor olacak fakat onu özel ve önemli yapan da bu. Bizim yapmamız gereken şey, sahalara dönüp herkese Euroleague Şampiyonu olduğumuzu göstermek.”


  • Yapılan Nando De Colo röportajı, Eurohoops‘a aittir.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir