Nando De Colo #EuroBasket 2022’de forma giymemeye karar verdi!

Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Nando De Colo milli takım hakkında ciddi bir karar aldı.

2019 senesinden bu yana Fenerbahçe’nin formasını terleten yıldız Nando De Colo, bu yaz düzenlenecek EuroBasket 2022’de yer almacağını açıkladı. Fransız gazetesi L’Equipe’den Arnaud Lecomte’nin haberine göre bu kararını bir sonraki turnuvalar için verdiği söyleniyor.

24 takımın mücadele edeceği EuroBasket 2022, 1-18 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Fransa Milli Takımını parkede başarıyla temsil eden De Colo ise bu yaz milli formayı sırtına geçirmeyecek.

Milli takım ile son olarak bronz madalyayı boynuna takan tecrübeli oyuncu milli takımda oynamama kararı aldı. Sebebinin ise kendisini Dünya Kupası ve Olimpiyatlar’a saklamak istemesi olarak gösteriliyor. Fransa Milli Takımı Başantrenörü Vincent Collet ve takım arkadaşlarına durumu açıkladığı, anlayışla karşılandığı da haberde yer alıyor.

”Durumu anladılar, benim her zaman orada, onlarla olduğumu biliyorlar.”

De Colo, ailesiyle vakit geçirmeye, uzun ve zorlu geçen Avrupa serüveninin ardından biraz dinlenmeye ihtiyacı olduğunu açıkladı. Önümüzdeki 2023 Dünya Kupası’nda ve 2024 Olimpiyatları’nda yer almak istediğinin kararını verdi.

”Geçen yaz turnuvanın sonunda bir madalya kazanmış olmak inanılmazdı. Ancak iki ayını ailen olmadan geçiriyorsun ve şimdiyse ihtiyacım olan şey bu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler