Nando De Colo etkili oynadı, Fransa farklı kazandı #Tokyo2020

Tokyo Olimpiyat Oyunları A Grubu ikinci maçında Çekya ve Fransa kozlarını paylaştı.

Mücadeleyi Fransa, etkili oyunuyla 77-97 kazanarak gruptaki ikinci galibiyetini aldı. Fransa’nın Çekya’yı mağlup etmesinin ardından Avustralya, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek final vizesi almayı başardı.

Fransa’da Evan Fournier 21 sayı, 3 asistle maçın en skorer ismi oldu. Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Nado De Colo 17 sayı, 8 asistle takımını zafere taşıyan bir diğer isim oldu.

Çekya’da Fenerbahçe Beko’nun bir diğer yıldızı Jan Vesely 19 sayı 5 ribaund ile takımı adına öne çıkan isim oldu. Ondrej Balvin 18 sayı üretmesine rağmen farklı mağlubiyeti önleyemedi.

Mücadeleye Çekya Jan Vesely’nin smacıyla başladı. Fransa ise biraz tutuk başlamasına rağmen savunmadaki sertliğini arttırdı ve farkın açılmasını engelleyerek oyuna ortak oldu. Üst üste hücumdan eli boş dönen Çekya’da Tomas Satoransky sahneye çıkarak takımına nefes aldırdı. Çekya bu çeyrekte adeta üçlük olup yağdı. 8/9 üçlük isabeti bulduğu çeyreği Çekya 28-22 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Fransa, Evan Fournier’ın sayılarıyla başladı. Çekya ise bu çeyreğe istediği gibi başlayamadı. Çekya üst üste iki hücumdan eli boş dönünce Fransa farkı bir sayıya kadar indirdi ve mola geldi. Moladan iyi bir geri dönüş yapan Çekya hücumda tekrar isabetler buldu. Fransa’da Nando De Colo üçlük sayılık isabetiyle takımını çeyrek ortasında öne geçirdi. (32-33) Hücumda istediği ritmi bulamayan Çekya, Ondrej Balvin ile ayakta kalmaya çalıştı. Sahanın her iki tarafında da kontrolü eline alan Fransa’da Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Nando De Colo üst üste bulduğu sayılarla farkı açtı. Fransa soyunma odasına 40-51 üstünlükle gitti.

İlk yarıda Çekya’da Ondrej Balvin 14 sayı, Fransa’da ise Evan Fournier 16 sayı ile takımları adına öne çıkan isimler oldular.

Üçüncü çeyreğe Çekya Ondrej Balvin’in sayılarıyla başladı. Fransa Nando De Colo ile cevap verdi. Hücumda ve savunmada etkili oyununa devam eden Fransa farkı çift hanelere kadar çıkardı. Savunmada direnç gösteremeyen Çekya hücumda da istediği ritmi yakalayamadı. Nando De Colo etkili oyununu bu çeyrekte de sürdürdü. Fransa üçüncü çeyreği 56-77 önde kapatarak maçı bir bakıma erken bitirdi.

Son çeyrekte Fransa savunmada ve hücumdaki istikrarlı oyununu sürdürdü. Vincent Poirier hücumda Çekya pota altının adeta kabusu oldu. Üst üste bulduğu sayılarla Fransa maçı erken kopardı. Jan Vesely son çeyrekte etkili oynamasına rağmen farkın kapanmasına engel olamadı. Mücadeleyi Fransa 77-97 kazanarak gruptaki ikinci galibiyetini alırken Çekya ilk yenilgisini tattı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 28-22 (Çekya)
  2. çeyrek: 12-29 (Fransa)
  3. çeyrek: 16-26 (Fransa)
  4. çeyrek: 21-20 (Çekya)

Maçın istatistiklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çekya A grubundaki üçüncü maçında 31 Temmuz’da ABD ile karşılaşacak. Fransa ise İran ile kozlarını paylaşacak.

Maç takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler