Nikola Jokic: ”Denver Nuggets ile tabii ki kontratı uzatmak isterim” #NBA

Nikola Jokic 2021/22 NBA sezonuna veda etti ama Denver Nuggets’a veda etmeye hiç niyeti yok.

Dün gece Golden State Warriors – Denver Nuggets serisi noktalandı. 4-1 ile NBA Batı Konferansı’nda yarı finale yükselen takım Warriors oldu. MVP Nikola Jokic tüm sezon olduğu gibi playoff’larda da elinde geleni yaptı. Sonlanan serinin ardından basın toplantısında ileriye dönük konuştu.

2021/22 NBA sezonuna playoff’larda veda etseler de Jokic önüne bakmaya çokta başlamış. Bireysel olarak geçirdiği tarihi sezonun ardından kendisine beş yıl için 254 milyon dolar değerinde yeni bir kontrat teklif edilebilir. Süper maksimum kontratın kendisine sunulması halinde ne yapacağı sorusuna ”Tabii ki isterim” cevabını verdi.

”Tabii ki kontratı uzatmak isterim. Ama bu benim karar verdiğim bir şey değil. Eğer teklif gelirse elbette kabul edeceğim. Çünkü organizasyonu gerçekten seviyorum, burada çalışan insanları gerçekten seviyorum. Herkesle çok iyi bir ilişkim var.”

Geçen sezonun En Değerli Oyuncusu ödülünün sahibi olan Joker buna ikinci kez sahip olma konusunda da soruları yanıtladı: ”Yani bunu asla hayal etmedim. Muhtemelen miras kalacak bir şey olur. İsmim her zaman orada olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler