Mustafa Cengiz: “Erkek basketbolda transfer yasağı ve 20 milyon lira açık var”

Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu dokuzuncu sırada bitirerek 2009/10 sezonundan bu yana ilk kez playoff dışı kaldı.

Zorlu bir yılın ardından Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz de basketbol şubesi hakkında önemli sözler söyledi.

Cengiz, erkek basketbol takımında 20 milyon lira açık olduğunu belirtti.

“Galatasaray, basketbolu ve voleybolu Türkiye’ye getiren ilklerin takımı. Basketbol profesyonelleşti. Galatasaray amatör ruhla bu profesyonelleşmeye yetişemedi. Basketbol, futbol gibi değil, takımı kurduğunuzda netice bellidir. Galatasaray bu profesyonelleşmeyle hep açık verdi. Hemen hemen tüm basketbolcularımızın serbest kalma hakkı bulunuyor. Transfer yasağı da var. Erkek basketbolda 20 milyon lira açık var. Çok ciddi bir rakam. Yeni takım kurmaya kalkarsanız da o paralar gerek. Bu bir tercih meselesi. Bu konuda sponsorlar aramak zorundayız.”

“Basketbolcuları günlük vererek oynattık. Adamlar lig sonuncusuna yenildiler, çok asabım bozuldu. Sonra lig ikincisini yendiler. Bu olmadı, bu profesyonellik değil. Biz buna saygı duymayız. Onlar kendilerince profesyonel. Basketbolda silkinme hareketi yapacağız. Basketbolda altyapıdan çıkan oyuncuları takviye ederek birinciliğe oynayan bir takım oluşturmak gerekiyor. Amatör sporlarda da disiplin istiyoruz. Olay küçülme değil, doğru harcama. İnşallah Galatasaray’ı fabrika ayarlarına döndüreceğiz. O laf bize ait, seçim sloganımız. Galatasaray’ı hem karakter hem de mücadele değerlerine yönlendireceğiz. Basketbolda da gereğini yapacağız”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler