ING Bank Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray rakibi Anadolu Efes’e mağlup olurken maç sonrasında Sarı Kırmızılı ekibin Başkanı Mustafa Cengiz Tivibu Spor’a açıklamalarda bulundu.

İki milyon dolar bütçeleri olduğunu söyleyen Cengiz basketbolda desteğin sürmesi için maddi kaynaklara ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

”Ertuğrul Bey ve bütün teknik ekibimize güvenimiz tam. Zaten güvenimiz olmasa bizim ama sözcüğümüz yoktur. Güveniyoruz ama demeyiz. Yenilse de yense de asla yalnız hiçbir branşımız asla yalnız yürümeyecek. Tabii ki gerçekler var. Anadolu Efes bizi Avrupa’da başarıyla temsil eden bir takım. Bütçe farklarına baktığımız zaman biz iki milyon dolar ile onlar ise bizim yaklaşık 10-15 katımız olan bir bütçeyle mücadele ediyor. Biz onlara saygı duyuyoruz. Mali yapılanma içerisindeyiz. Bankalar Birliği ile yaptığımız yeniden yapılandırmanın da yeniden yapılanmasında amatör şubeler konusu da istiyorlar. Dört beş yıl önceleri 30-35 milyon eurolu bütçelerden 2 milyon euroya geldik. Bunlar Federasyon ve iddia kaynaklı gelirler. Biz basketin seyir ve destek gücü olan ikinci spor. Bu federasyonun bu yönde attığı adımları destekliyoruz ve seyircili oynanmasını istiyoruz. Makul bir seyirci ile oynanmasını istiyoruz. Türkiye spor endeksli bir ülke. Bir anlamda basketbol ülkesi. Buradan Türk Telekom’un genel kuruluna da sesleniyoruz. Umarım Tivibu ve Türk Telekom’un bize destekleri artarak devam eder.”

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir