Muratcan Güler: ”Birlik beraberliğimizi sürdürüp turnuvaya odaklanacağız”

Milli takım menajeri Muratcan Güler, dün akşam yaşanan olayların ardından basına açıklama yaptı.

Muratcan Güler: ”Birlik beraberliğimizi sürdürüp turnuvaya odaklanacağız”

EuroBasket 2022 müsabakalarından Türkiye-Gürcistan maçında dün akşam saha içi ve dışında gerginlik yaşandı. Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze arasında yaşananlar soyunma odasında da devam etti.

Üç Gürcü oyuncu, soyunma odasının yolunu tutan Furkan Korkmaz ile milli takım kondisyonerine saldırdı. Sıcağı sıcağına açıklama yapan Ömer Onan bunun peşini bırakmayacaklarını bugün de vurguladı. Menajer Muratcan Güler de bugün dosyanın kapanmayacağını vurguladı.

”Türk milli takımı olarak üç ana maddemiz var. Bir tanesi maçta 4 dakika 48 saniye kala oyun durması gerekirken oyunun durmaması ve kaybolan 22 saniye. Bununla alakalı FIBA’ya tüm itirazlarımızı yaptık. FIBA’dan da net bir şekilde cevap bekliyoruz. Bunun peşini bırakmayacağız.

Gerektiği takdirde bunu üst mercilere taşıyacağız, gerekirse CAS’a kadar gidecek bu konu. Sonuçta hakkımızı saha içinde arkadaşlarımız mücadele ederek koruyorlar biz de saha dışında takip etmeye devam edeceğiz.

İkinci konu Furkan’ın olayı. Hayatımda böyle bir şey duymadım. Üç tane oyuncunun tekrardan koridora gidip kendi kavga ettiği oyuncuya ve kondisyonerimize saldırması kabul edilecek bir olay değil. Bu tamamıyla FIBA Avrupa’nın yapmış olduğu organizasyondaki güvenlik aksaklığından kaynaklanıyor. Nasıl yapacaklarını bilmiyorum ama bizim burada güvenliğimizi sağlamak zorundalar.

Bunu talep ettik, her yere ilettik, karşılığında da bu arkadaşların cezalandırılmalarını istiyoruz. Kamera görüntülerini de bekliyoruz. Devlet kanallarından dolayı bu kamera kayıtlarına ulaşamamışlar. Bu görüntüleri bekliyoruz ve takipçisi olacağız.

Üçüncü konuda maç sonunda soyunma odasına gittiğimizde polis tarafından bir arbede yaşandı. Bunu Dışişleri Bakanlığımıza ve Büyükelçiliğimize bildirdik. Bunların da takibi artık Dışişleri Bakanlığımızın ve Büyükelçiliğimizindir. Biz sonuçta turnuva oynuyoruz. Konsantrasyonumuzu, birlik beraberliğimizi sürdürüp turnuvaya odaklanacağız.”

Tüm bu yaşananlar hakkında Gürcistan milli takımı oyuncusu Duda Sanadze de görüşlerini paylaşmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler