Ergin Ataman: “Kimse bu çocuklara yüreksiz diyemez”

Ergin Ataman, Gürcistan maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunurken Türk kamuoyuna da seslendi.

Avrupa Basketbol Şampiyonası kapsamında dün akşam oynanan Gürcistan maçında yaşanan olayların yankısı devam ediyor. Bugün yapılan antrenman sonrasında milli takımdan bazı isimler basın mensuplarıyla bir araya gelirken, Ergin Ataman da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Koç, FIBA’ya ve organizasyona yönelik sert eleştiriler yaptı.

“22 saniyenin göz göre göre oynatılmamış olması skandal. Biz buna maç oynanırken itirazda bulunduk ancak hakemler püskürttüler. Maç sonrasında da resmi itirazımızı yaptık. FIBA’dan maçın tekrarını ya da kaldığı yerden yeniden oynatmasını beklemekteyiz.”

“Burada öylesine saçma sapan ve çağdışı bir organizasyonla karşı karşıyayız ki, sonunda dünkü olaylarla birlikte skandal bir görüntü ortaya çıkmış oldu. Daha önce de dediğim gibi otelden salona 40-45 dakika otobüs yolculuğu yapıyoruz. Oyuncular otelde resmen aç. Tabii ki yemek var ama bir sporcunun beslenmesi için yeterli değil.”

Ergin Ataman, parkeden soyunma odasına ve koridorlara taşınan olaylarla alakalı ise şunları söyledi:

“Bitadze, Shengelia ve atılan oyuncu Furkan’a soyunma odasına saldırıda bulunuyor. Onu korumaya giden kondisyonerimiz darbe alıp yere düşüyor. Furkan’ı koç odasına saklamak zorunda kalıyorlar. Böyle büyük bir organizasyonda böyle şeyler olması inanılmaz.”

Ataman, son olarak ise Türkiye’ye seslendi. Koç, verdiği mesajlarda şunları iletti:

“Türk kamuoyundan beklentim buradaki basketbol milli takımına herkesin destek olması. Eleştiri olacaksa ben Ergin Ataman olarak dimdik buradayım, beni eleştirebilirler.”

“Türkiye’de nam salmış bazı eski basketbolcuların sosyete kulüplerinde maçları izleyip ekranlarda bu çocuklara yüreksizsiniz diye ithamda bulunmasını ben kınıyorum. Hiç kimse bu oyunculara yüreksiz diyemez. Geçmişte kendi aralarında kavga edip hiçbir sonuç elde edemeyen bazı eski oyuncuların ekranlara çıkıp bu oyunculara yüreksiz demesi beni ve oyuncularımı yaraladı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler