Muratbey Uşak evinde Best Balıkesir’e geçit vermedi! | #BSL

Maça iyi başlayan taraf konuk ekip Best Balıkesir olurken kısa bir sürede skoru 2 – 12 yaptı. İlk şoku çabuk atlatan Muratbey Uşak farkı çeyrek içinde eritmeyi başardı. Taraftarının desteğiyle çeyreğin son bölümünü de iyi oynayarak ev sahibi ekip son saniyelerde gelen basketle ilk çeyreği 22-21 önde bitirdi.

İkinci çeyreğin hemen başında gelen üçlükle Muratbey Uşak farkı 4 sayıya çıkardı. Bu çeyrekte hücumda zorlanan konuk ekip yaklaşık üç dakika boyunca sayı bulamadı (27-21). Sonrasında gelen 4-0lık seriyle fark iki sayıya indirse de ev sahibi ekip aldığı faulleri sayıya çevirerek farkı tekrar açtı (33-25). Farkın açıldığı durumlarda oyundan düşmeyen Best Balıkesir çeyreğin bitimine üç dakika kala farkı üç sayıya indirdi (37-34).  Öne geçtikten sonra üstünlüğü kaptırmayan Muratbey Uşak soyunma odasına 45 – 38 önde giden taraf oldu.

Twitter: @usaksportif
Twitter: @usaksportif

İkinci yarı Best Balıkesir’in sayılarıyla başlarken çeyreğin ilk yarısında Muratbey Uşak ilk yarıda açtığı farkı korumayı başardı (59-53). Best Balıkesir maçın içinde kalarak farkın daha da açılmasına izin vermezken çeyreğin son iki dakikasına 66-60 Muratbey Uşak’ın üstünlüğüyle girildi. Son bölümde oyunu kontrol eden konuk ekip bulduğu dört sayıyla farkı iki sayıya indirdi (66-64).

Best Balıkesir son çeyreğin ilk üç dakikasında sayı bulamazken bu fırsatı iyi değerlendiren ev sahibi ekip farkı dokuz sayıya çıkardı (73-64). Bu çeyrekte yorgunluğun da etkisiyle oyun kontrolünü kaybeden konuk ekip son dört dakikaya 12 sayı geride girdi (78-66). Son bölümde fark tekrar tek hanelere inse de Muratbey Uşak farkın kapanmasına izin vermeyerek sahadan 86 – 79 galip ayrıldı.

Geri1 of 2

Muratbey Uşak evinde Best Balıkesir’e geçit vermedi! | 88 – 80 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler