Muhabirin Köşesi | Karanlıktan aydınlığa, Houston Rockets

Yedi sekiz oyuncu rotasyonu ile oynayan takımlarda warm-up formasını maç boyunca hiç çıkarmayacağını düşünen oyuncular vardır. Hiçbir zaman kendilerini fiziksel ve mental olarak hazırlamazlar çünkü bilirler ki son idmanda üst üste sekiz üçlükte başarılı bile olsa hocasından şans bulamayacaklar.

Alt ve üst yapıda, Avrupa’da ve Amerika’da bu hep böyledir ama öngörülemeyen şeyler yaşanır bazen. O da rotasyon içerisindeki oyuncuların beklenmeyen performans düşüşleri veya beklenmedik sakatlıklar.

Ekim sonundan itibaren üst üste teknik kadroyu ciddi endişelendiren sakatlık haberleri geldi. Önce Gerald Green’in ameliyat olması gerektiği ve tahmini altı ay parkelerden uzak kalacağı haberi ile sarsıldı Rockets ki Green, geçen sene 22.7 dakika süre ortalamasıyla ciddi süre alan bir oyuncu. Sonrasında Nene’nin sorunları olduğu açıklandı fakat elde Tyson Chandler olduğu için çok da üzmedi açıkçası lakin yeni sezonun ilk beş oyuncusu Eric Gordon’un dizinden ameliyat olacağı ve dört ila altı hafta sahalardan uzak kalacağı haberi tüm planları alt üst etti. Yetmedi bir de üstüne Capela’nın da ağrıları olduğu söylendi. O noktada D’Antoni’nin çıkıp ”Tamam daha da oynamayalım.” demesini bekliyordum açıkçası.

Ama bu dezavantajı belki de tüm sezonu etkileyecek bir avantaja çevirdi koç.

İki gün üst üste oynanan karşılaşmalarda önceki gün McLemore gecenin yıldızı olurken, Timberwolves karşısında Clemons ve Hartenstein adeta parladı.

125 – 105‘lik farklı bir skorla evine galip dönen Rockets’ta en çarpıcı istatistik 16 ribaund ile oynayan Hartenstein oldu. Harden’ın 49 sayısı çok şaşırtıcı değil çünkü adam 39.5 sayı ortalamasıyla oynuyor.

Geri1 of 3

Muhabirin Köşesi | Karanlıktan aydınlığa, Houston Rockets

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler