xMHbKoxfR0WapxQJAZShkwjpgAltyapılar seviyesinde şampiyonaların başlamasına artık az bir süre kaldı. İlk olarak Türkiye Şampiyonaları ile sezonu açıyoruz. Daha sonrasında da sıra Altyapı Milli Takımlarımıza gelecek. U20 Avrupa Şampiyonası ile birlikte yaz dönemindeki açılışımızı yapacağız. Fakat yılın ilk turnuvası U20 Avrupa Şampiyonası olmayacak. 1 Temmuz tarihinde başlayacak olan U19 Dünya Şampiyonası, 9 Temmuz günü Kahire’de oynanacak olan final karşılaşması ile birlikte sona erecek.

Ancak tabii ki bu turnuvada Türkiye yer alamıyor. Aralık ayında düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda başarısız olduğumuz için Mısır biletini cebimize koyamadık. Dolayısıyla da bu turnuvayı pas geçiyoruz. Ancak turnuvanın başlamasına yaklaşık üç ay kala da sıkıntılar baş göstermiyor değil. Şampiyonanın ev sahibi olan Mısır’da, geçtiğimiz haftalarda terör saldırıları yaşanmıştı. Amerikalı gazeteci olan Adam Zagoria’ya göre de turnuva Mısır’ın elinden alınabilir.

Hatırlayacağınız üzere son U19 Dünya Şampiyonası’nın şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri olurken, U19 Milli Takımımız ise turnuvayı bronz madalya ile kapatmıştı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir