Minnesota Timberwolves’dan yönetici transferi: 5 yıl, 40 milyon dolar!

Minnesota Timberwolves, Denver Nuggets Basketbol Operasyonları Başkanı Tim Connelly ile anlaşmaya vardı.

Minnesota Timberwolves tarihi bir hamleye imza atıyor. Denver Nuggets Basketbol Operasyonu Başkanı Tim Connelly ile anlaşmaya varan Timberwolves, Connelly’ye 5 yıllık kontratı boyunca yılda 8 milyon dolar ödeyecek. Bunun haricinde Tim Connelly’ye kulüpten hisse verilecek.

Bu anlaşma sonucunda Tim Connelly NBA’in en çok kazanan yöneticisi olacak. Connelly anlaşmanın ardından şu açıklamalarda bulundu:

“Timberwolves organizasyonuna katılmak için ben ve ailem daha fazla heyecanlı olamazdık. Taraftarlarımızın gurur duymaya devam edeceği elit bir takım inşa etmek için çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

2013’den beri Denver Nuggets’ta çalışan Connelly, NBA çevrelerinde çok iyi bir yetenek avcısı olarak biliniyor. Günümüzdeki Denver Nuggets’ı inşa eden Tim Connelly, 2014 NBA Drafları’nda Nikola Jokic’i 41. sıradan seçen isimdi.

Connelly’nin ayrılmasından sonra Denver Nuggets, Basketbol Operasyonları Başkanlığı pozisyonuna şu an takımda Genel Menajerlik görevini üstlenen Sachin Gupta’yı geçirmeyi düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler