Minnesota Timberwolves, yeni logosunu tanıttı!

Son dönemlerde Batı Konferansı’nda somut olarak bir başarı gösteremeseler de geleceğe ışık saçan bir takım olan Minnesota Timberwolves, kulüp logosunu değiştirerek yeni bir döneme giriş yaptı.

11 Nisan tarihinde kulüp logusunu değiştireceğini daha önceden açıklayan Minnesota Timberwolves yönetimi, bu sabaha karşı oynanan Oklahoma City Thunder karşılaşmasında resmi olarak logunun değiştiğini duyurdu. Timberwolves, “Yeni dönem, yeni görünüş” anlamına gelen #NewEraNewLook etiketiyle taraftarlarını bir arada toplarken logonun tanıtımı da dikkat çekici bir video ile gerçekleştirdi.

Minnesota Timberwolves, yeni logosunu dünya çapındaki takımların logosunu tasarlamasıyla bilinen RARE Design firmasıyla ortak çalışarak meydana getirdi. Uzun süren çalışmaların ardından RARE Design’in sahibi Rodney Richardson: “Minnesota ile birlikte bunun için çalışmak bir onurdu. Nihayetinde bunu takipçilere duyurduğumuz için mutluyum. Süreç boyunca bu harika şehir hakkında birçok şey öğrendim. Ekibim, Minnesota’nın gurur duyabileceği, bu şehrin sürekli ve yenilikçi insanlarını yansıtan bir logo oluşturmak için çok çalıştı” ifadelerini kullandı.

Minnesota Timberwolves’un CEO’su Ethan Casson ise “Timberwolves basketbolunun yeni dönemini kutlamak için daha iyi bir yol olduğunu düşünmüyorum. Timberwolves tarihinin bu dönüm noktasında özel bir şey inşa etmeye odaklanacağız” diyerek yeni logo hakkındaki görüşlerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler