Milliler, Büyük Britanya karşısında zorlanmadan kazandı #FIBAU18Europe

Türkiye U18 Erkek Basketbol Takımı, FIBA U18 Avrupa Şampiyonası mücadelesinde Büyük Britanya’yı farklı geçti.

Türkiye ilk beşi: Atakan Erdek, Mustafa Kurtuldum, Deniz Tibet Görener, Furkan Haltalı, Alperen Şengün

Büyük Britanya ilk beşi: David Crive, Mate Okros, Tosan Evbuomvan, Tomiwa Sulaıman, Theo Hughes

Mücadeleye Furkan Haltalı ve David Chive’in karşılıklı sayılarıyla başladı. Hücumda Mustafa Kurtuldum ve Deniz Tibet Görener’in etkili oyununa karşılık veremeyen Büyük Britanya ilk 5 dakika sonucunda 10-8 geride tamamladı. İlk periyodun son bölümüne Mustafa Kurtuldum’un yay gerisinden art arda bulduğu sayılar ve Göktuğ Baş’ın sayıları Büyük Britanya’nın direncini iyice düşürdü ve ilk periyodu Türkiye 22-12 önde tamamlayan taraf oldu.

İkinci çeyreğe Alperen Şengün’ün boyalı alan sayıları ve Adem Bona’nın savunma direnciyle iyice momentumu eline alan U18 Milli Takımımız, maçtaki farkı da yukarılara taşıdı. Okros’un yay gerisinden bulduğu sayıyla skorda kalmak isteyen Büyük Britanya, savunmada hiç istediğini yapamayınca Türkiye ilk yarıyı 47-23 önde kapattı.

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketler ile başladı. Mustafa Kurtuldum’un savunma kaynaklı hızlı hücum sayılarıyla art arda sayılar bulan U18 Milli Takımımız, skor ve oyun üstünlüğünü hiç bırakmayınca bu çeyreği 75-44 önde bitirdi.

Son periyot hücumda bir türlü isteklerini yerine getiremeyen ve bu durum takım savunmasına da yansıyan Büyük Britanya, bu çeyrekte de organize olmakta zorlanınca maçtan 102-61 mağlup ayrıldı. Türkiye tarafında Mustafa Kurtuldum’un etkili oyunu maça damga vurdu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler