ESPN’in draft analisti olan deneyimli yazar Mike Schmitz, ekibimizden Utkuhan Genç‘e gelecek vaat eden genç milli oyun kurucumuz Mert Akay’ı değerlendirdi.

Bu konuşmanın gerçekleştiği sıralarda Los Angeles’ta Basketball Without Orders etkinliği çerçevesinde parkede olan Mert’in önünün açık olduğunu vurgulayan Schmitz, 17 yaşındaki genç milli oyuncumuz hakkında şu yorumları yaptı:

“Zeki bir oyuncu. Onu seviyorum. İyi savunma yapıyor, ortaya çok fazla efor koyuyor. Koç Blatt, Darüşşafaka onu seviyor. Bence en iyi yarı saha oyuncusu değil ama kesinlikle gelişebilir. Şutunun da iyi olduğunu düşünüyorum fakat skorer yönü üzerine çalışabilir. En kötü senaryoda, EuroLeague seviyesinde bir oyuncu; ancak daha da ileriye gidebilir.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. yedi - 22/02/2018

    Bugün Bandırma Kırmızı TBL’ de güzel bir galibiyet aldı. Genç isimler yükü taşıdı ve galibiyeti getirdiler. TBF’nin gençler için atacağı bir sonraki adım, TBL’de bir genç milli takım ile mücadele etmek olabilir. Böylece yeni bir Bandırma Kırmızı kazanır basketbolumuz.. Mert gibi isimlerde görev alacakları takımda olurlar..

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir