Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi finalisti Beşiktaş Sompo Japan’da ABD’li guard Michael Roll, siyah beyazlı ekiple devam etmeme kararı aldı.

Oyuncunun menajerinin açıkladığı ve TrendBasket kaynaklarının da doğruladığı üzere, sözleşmesinde 2017-18 sezonu için oyuncu opsiyonuna sahip Roll bu hakkını kullanmadı. Yıldız oyuncunun yeni durağının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Takımının geçirdiği çok başarılı sezonun temel taşlarından olan 30 yaşındaki oyuncu; 29 dakika, 11.3 sayı, 2.7 ribaund, 4.6 asist ortalamalarıyla Türkiye’de geçirdiği üst üste ikinci sezonunu bitirdi.

Öte yandan Beşiktaş’ın bir başka yıldızı Kyle Weems’in durumu belirsizliğini koruyor. TrendBasket kaynaklarının aldığı bilgilerde tecrübeli forvetin 2017-18 sezonu için elinde bulunan opsiyonu kullanıp kullanmayacağına dair kararını en geç 10 Temmuz’da yönetime bildirmesi gerekiyor. Sezon başında Strasbourg’dan transfer edilen 27 yaşındaki forvet, sezon boyunca ikinci beşinden büyük verim alan Beşiktaş’ın değerli parçalarından biri oldu.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

1 Comments

  1. beyaz gölge - 02/07/2017

    Bitirdiğimiz sezonda BJK FB ile final oynadı ! Çokta keyifli bir seri oldu. Peki bu oyuncular opsiyonlarını neden kendileri uzatmıyor !? Hadi kulüp bu tercihi kullansa,tamam diyeceğiz ! Demek BJK çok ciddi sorunlarla karşı karşıya ! Bunun farkındamı acaba !?

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir