Michael Jordan: “Yedinci şampiyonluk için mücadele etmeye hazırdık” #NBA

NBA tarihinin en büyük efsanelerinden kabul edilen Michael Jordan, Chicago Bulls formasıyla yedinci şampiyonluk için mücadele etmeye hazır olduklarını belirtti.

Dün gece son iki bölümü yayınlanan The Last Dance’in son bölümünde konuşan Michael Jordan, Chicago Bulls formasıyla yedinci şampiyonluk için mücadele etmeye hazır olduğunu ancak dönemin yöneticilerinin takımı dağıtmaya niyetli olduğu için bunun gerçekleşmediğini aktardı.

Jordan’ın açıklamaları şöyle:

“1998 sezonun başında Genel Menajer Krause, Phil Jackson’a oynadığımız tüm maçları kazansak bile takımdaki görevinin sona ereceğini söylemişti. Phil, bu sezonun beraber geçireceğimiz son sezon olduğunu söylediğinde herkes buna adapte olmuştu. Yönetimin takımı bir arada tutmak istemediğini hepimiz biliyoruz. Eğer takımı bir arada tutmak istiyorlarsa neden 1998 sezonun başında böyle bir şey söylediler? Altıncı şampiyonluğu kazandıktan sonra kadrodaki oyunculara ‘Bir yıllık kontrat imzalayıp yedinci şampiyonluk için mücadele etmek istiyor musunuz?’ diye sorsalardı herkes evet derdi. Bu kontratı ben imzalardım, Phil de imzalardı. Eğer Phil Jackson görevinin başında kalsaydı Rodman hiçbir yere gitmezdi. Jordan, yedinci şampiyonluk için oynamak istediğinde Pippen’ın da bu fırsatı kaçırmak isteyeceğini sanmıyorum.”

Chicago Bulls’un sahibi Jerry Reisndorf, bu hamlenin sebebi olarak ikinci three peat’in ardından Jordan, Pippen ve Rodman’ın ulaştığı değer Bulls’un karşılayabileceği seviyenin üzerine çıkmasını gösterdi.


Kaynak: The Last Dance

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler