Melo evinden sevgi bekliyor: “New York özlenmez mi?”

Eylül ayında Oklahoma City Thunder’a takas edildikten sonra evi Madison Square Garden’a bu gece ilk defa dönecek olan Melo, kendisi için duygusal bir gece olacağını dile getirdi.

“Parkeye çıkmak oldukça duygusal olacak çünkü aslında orası benim evim. Tekrar dönmek, parkede yer almak, soyunma odasına ilerlemek, yakın olduğum insanları görmek, uzakta olduğum için son zamanlarda göremediğim ailemi görmek, benim için çok önemli. Dolayısıyla benim için güzel bir maç ve güzel bir gece olacak. Parkede olmak heyecan verici olduğu kadar duygusal da olacak.”

“Sadece birkaç sezonluk bir deneyim değildi. Neredeyse yedi yılım o arenada geçti. İyi günlerim de kötü günlerim de oldu fakat ne olursa olsun takımıma hep sadık kaldım, profesyonelce bir tutum sergiledim. İnsanlar beni sevsin veya sevmesin her zaman işimin başında oldum. Umarım bunun farkına varmışlardır.”

Bilindiği üzere Knicks Genel Menajeri Phil Jackson ve Carmelo Anthony geçen sene takımın hücum anlayışından dolayı anlaşmazlığa düşmüştü. Keza Phil Jackson’ın benimsediği üçgen hücumu (triangle offense) Melo’nun oyun tarzıyla pek bağdaşmıyordu. Bu sebeple Melo, kendisi için daha iyi olacağını düşündüğü için Knicks’den ayrılmak zorunda olduğunu belirtmişti.

Bu yaz Phil Jackson’ın takımdan gönderilmesiyle Knicks, bambaşka bir hücum anlayışı benimsedi. Kim bilir, Melo kalsaydı belki de yeni Knicks ile harika bir uyum yakalayabilirdi.

Konu hakkında konuşan Melo, başarı yakalayabileceğini fakat ayrılmanın iki taraf için de daha iyi olacağına inandığına değindi.

“Buna inanıyorum. Bu zaten bu yaz konuştuğumuz bir meseleydi. Her şey yazılıp çizilirken ben onlarla birlikteydim. Beraber antrenman yaptık. Bu sezonun nasıl geçeceğine dair konuştuk. Bence olan çoktan olmuştu. Benim ayrılmam iki taraf için daha iyi oldu.”

Her ne kadar istikrarsız sonuçlar alınsa da, Melo, Knicks’e yedi sezon boyunca elinden geldiğince enerjisini taşıdı. Söylediklerine bakılırsa, tekrar Knicks taraftarlarını görecek olmak kendisini heyecanlandırıyor.

“New York özlenmez mi? Sadece Knicks ile değil New York ile özdeşleştim. Sevdiğim tüm insanlar orada. Ben de onlardan biriyim. New York şehrini, kültürünü şehirle ilgili her şeyi benimsedim. Yani tabi ki de çok özledim.”

Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler