.@Mecik32 takas dönemi boyunca yapılan tüm hamleleri inceledi! | TB ÖZEL – #NBA

Cleveland Cavaliers (@cavs)
Cleveland Cavaliers (@cavs)

Takas döneminin son günleri bazen 30 takımın taraf olduğu Meksika Açmazı’na benzer. Herkes, merak ve endişeyle ilk tetiği birisinin çekmesini bekliyordur. Bu yıl takas döneminin kaderini etkileyen ilk hamle, ne yazık ki bir takas değil de sakatlık haberiydi: DeMarcus Cousins’ın aşili. Bu gelişme; takas senaryoları, playoffa kalma hesapları ve 2018 yazı ile ilgili yapılan planların pek çok takım tarafından gözden geçirilmesine sebep oldu.

Derken takas dönemi sona ermeden on gün kadar önce ilk büyük bomba Clippers-Pistons takası ile patladı. Sağlıklı olduğunda franchise player düzeyindeki oyunculardan biri olarak sayılan Blake Griffin sürpriz bir şekilde takaslandı. Hemen bir iki gün sonrasında gerçekleşen Mirotiç’in Pelicans’a takası bizlere -bu tür transfer aksiyonlarını seven taraftarlara- çok heyecanlı günlerin geçeceğini müjdeliyor gibiydi ancak olmadı. Sonrası ufak tefek birkaç hamle dışında genel bir sessizlikti.

Dokunulmaz oyuncular, (Gasol vs.) istenmeyen pahalı ve verimsiz kontratlar, (hep bu 2016 yazı) fazlasıyla değer verilen draft hakları takas pazarlıklarında taraflar arasında büyük değer farklarının oluşmasına sebep oldu. Bu süreçte Lakers’ın “2018 olmadı da, 2019 oldu diyelim, o da olumlu” yaklaşımı, Porzingis’in sakatlanmasıyla Knicks’in alıcı pazarından büyük oranda çekilmesi, Lou Williams’ın Clippers ile uzatması derken son güne iyice küçülen beklentilerle girildi.

8 Şubat’ta, yani dün, takasın sona ermesine saatler kala Meksika Açmazı’nı açmak için tetiği çeken esas oğlan Koby Altman sadece ilk tetiği çekmekle kalmadı, üst üste gelen hamlelerle resmen altıpatları boşalttı.

Şimdi Cleveland’ın yaptıkları başta olmak üzere son günlerde yapılan takasları kısaca değerlendirelim:

Geri1 of 9

Takas değerlendirmesi | Meksika Açmazı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler