Matt Barnes, #StephonClark’ın çocukları için burs fonu başlattı!

NBA kariyerinde birçok takımını formasını giyen ve oynadığı dönemlere iz bırakan Matt Barnes, yaptığı etkileyici sosyal bir davranışla gündeme oturdu. 

Barnes, iki hafta önce Sacramento’da polisler tarafından 20 el ateş edilip öldürülen siyahi vatandaş Stephon Clark için harekete geçti.

Sosyal medyada da bu konuya oldukça fazla dikkat çeken Barnes, Sacramento’da düzenlenen bir törende Clark’ın çocuklarının birisinin eğitim masraflarını karşılamak adına bir burs fonu oluşturdu. Barnes’ın sözleri ise şu şekilde:

“Dokuz yaşında bu gibi iki çocuğum var. Aynen bu şekilde ve onlar için korkuyorum. Sokaklardan korkuyorum ve şimdi polislerden de korkmam gerekiyor. Çocuklarımıza insanların sizi teninizin rengi yüzünden sevmeyeceğini nasıl açıklarız? Bu uygun değil fakat gerçek şu ki bunu çocuklarımıza her gün açıklamamız gerekiyor. Bugün neden burada olduğumuzu görmezden gelmek istemedik. Buraya gelenlere ve barış getirenlere çok teşekkür ediyorum. Devam eden bazı şeyler için sorumluluk alacağız. Bu çocuklar, üniversiteye gideceğinden dolayı bir burs fonu başlatmış bulunmaktayım. Daha önce bahsettiğim gibi bu Sacramento’nun değil, tüm dünyanın sorusu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler