Golden 1 Center, #StephonClark’ın sesi oldu!

NBA’de dün gece oynanılan Atlanta Hawks – Sacramento Kings karşılaşması, alışılmışın dışında dolu olmayan tribünlere karşı oynandı. 


Ne Olmuştu?

22 yaşında ve iki çocuk sahibi Stephon Clark, 18 Mart Günü büyükanne ve büyükbabasının bahçesinde oturuyordu. Polis ise araba camlarını kıran bir kişinin ihbar edilmesi üzere bölgeye geldi. İlerleyen dakikalarda şüpheliyi takip eden helikopter, Clark’a yönlendirildi ve silahsız olan Clark savunmasız bir şekilde polisle karşı karşıya kaldı. Clark’ın elindeki telefonun silah olduğunu zanneden polisler, 20 el ateş ederek Clark’ı öldürmüştü.


Golden 1 Center’ın önü, maç öncesinde geride bıraktığımız günlerde ABD’de polis tarafından 20 el ateş edilip hayatını kaybeden siyahi vatandaş Stephon Clark’ın sesi oldu.

Bu olayı protesto etmek ve insan haklarını korumak adına mücadele verenler, şehir merkezinden yola çıkıp salonun önüne kadar yürüdü ve ırkçılığa karşı protestolarını gerçekleştirip Clark için adalet istedi. Bu nedenden dolayı Kings – Hawks karşılaşması, dolu olmayan tribünlere karşı oynanırken 20 dakika da geç başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler