Marko Pesic: #EuroLeague’de açılışı taraftarlarla yapabiliriz!

FC Bayern Basketball’da CEO Marko Pesic yeni sezonda taraftarların basketbol arenalarına dönüşüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Münih’te düzenlenen BBL Final Turnuvası’nın hijyen ve güvenlik konseptinden sorumlu Dr. Florian Kainzinger ile bir basın toplantısı düzenleyen Marko Pesic, EuroLeague’in açılış haftasında evinde AX Armani Exchange Olimpia Milano’yu ağırlayacakları maçta (2 Ekim) kapasitenin %20’si kadar taraftarın maçı Audi Dome’da izleyebileceğinin müjdesini verdi. Karar henüz kesinleşmezken önümüzdeki hafta bu konuda daha detaylı bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Basın toplantısı öncesinde Münih Sağlık Kurumu (München Gesundheitsamt) yetkilileri ile görüştüklerini belirten Pesic:

Yetkililerle yaptığım görüşme olumlu ve amaca yönelikti. Bugün itibariyle salon sporları için yeni bir yönetmelik yürürlüğe girdi. 2 Ekim’de Milano’ya karşı oynayacağımız maçta seyirci kapasitenin %20 olmasını bekliyoruz. Taraftarlarımızı yeniden salonda göreceğimiz için hem çok mutluyuz hem de çok motiveyiz. Taraftarlarımızla yeniden buluşacak olmak bu noktada gelirden çok daha önemli bizim için. 

Toplantının diğer konuğu Dr. Florian Kainzinger’in konuyla ilgili kapalı alanlarda riskin daha yüksek olduğu algısıyla ilgili “Uzmanlar iyi havalandırılan kapalı alanlarda enfeksiyon riskinin çok düşük olduğu kanısındalar.” yorumunu yaptı. Koruma fonksiyonu kanıtlanmış maskelerin kullanılmaya devam ettiği takdirde belirli sayıda taraftarı düşük riskle Audi Dome’a geri getirmenin mümkün olduğunu vurgulayan Dr. Kainzinger “Bu salon mevcut pandemi koşullarında taraftarları salona getirmek için gerekli koşullara sahip,” sözlerini kullandı.

Mevcut koşullarda Audi Dome’da 6700 koltuk kapasitesinin 1340 koltuğunun dolu olması beklense de vaka sayılarının durumuna göre bu sayı indirilebilir; seyircisiz de oynatılabilir. Bununla beraber maçın seyircili oynanması durumunda taraftarlar biletlerinde yazılacak bilet gruplarına göre salona alınacaklar.

Dün akşam Bundesliga’da yeni sezon FC Bayern Münih – FC Schalke 04 karşılaşmasıyla başladı. Daha önce Allianz Arena’ya 7500 taraftarın alınacağı duyurulurmuştu. Fakat maçta önceki gün yapılan resmi açıklamada artan vakalar sebebiyle seyircilerin stadyuma alınmayacağı belirtildi ve maç seyircisiz oynandı. Bu noktada Marko Pesic’in sözleri bir umut ışığı yaksa da maç saatine durum belirsizliğini koruyacak diyebiliriz.

Almanca gerçekleştirilen toplantının tamamını fcbayern.com adresinden izleyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler