Mark Cuban, gerçekleştirilmesi halinde milli marş sırasındaki protestolara katılacak #NBA

NBA’in köklü ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, ABD’deki protestoların NBA’de de milli marş esnasında yapılmasına destek vereceğini söyledi.

ESPN’e açıklamalarda bulunan DallasMavericks’in sahibi Mark Cuban, NBA’de maçlar öncesinde gerçekleştirilecek milli marş törenlerinde oyuncular tarafından protesto yapılması halinde bu protestolara katılacağını söyledi. ABD’de geçtiğimiz ay siyahi bir yurttaşın sokak ortasında polis tarafından öldürülmesinin ardından toplumsal protestolar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Kurala göre NBA’de oyuncu ve staff ekibi dahil olmak üzere tüm takımların personelinin ayakta durması gerekirken geçtiğimiz dönemde yapılan protestolarda bazı oyuncular dizlerinin üzerine çökmüş ve ABD Milli Marşı’nın okunduğu esnada herkesten farklı bir duruş ortaya koymuştu.

ABD’de yaşanan bu olayların ardından Cuban, oyuncuların protesto gerçekleştirmesi halinde lig yönetiminin oyunculara ceza vermemesi gerektiğini ve kendisinin de bu protestolara destek vereceğini söyledi.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler