Marcus Smart: ” Şut halindeydim üç serbest atış olacağını düşünmüştüm.” #NBA

Dün gece oynanan Milwaukee Bucks – Boston Celtics karşılaşmasının son anları nefesleri kesti. Celtics cephesi çıkan karar sonrası tepkili!

Fiserv Forum’da serinin üçüncü maçının son anları inanılmaz bir çekişmeye sahne olurken bitime 11.2 saniye kala Milwaukee Bucks üç sayı farkla öndeydi. Kenardan oyunu başlatan Marcus Smart yay gerisinden 4.6 saniye kala atışa kalktığı anda Jrue Holiday tarafından bir faul yapıldı ancak hakemler bu faulün atış halindeyken yapılmadığına kanaat getirdiler.

Konuyla alakalı Boston Celtics koçu Ime Udoka hakemlerin üç serbest atışlık faulü kaçırdıklarını şu sözlerle dile getirdi:

“Topu yakaladı ve atış halindeyken faul yapıldı. Bunun normal bir faul olduğunu söyleyemezsin. Bu durum için çok yazık.”

“Bunu zaten maç anında görmüştüm ancak tekrar izlediğimde de gördüm. Yukarı doğru çıkarken faul aldı. Bu hakemlerin kaçırdığı bir karar oldu.”

Maç bittikten sonra basın toplantısında Marcus Smart faul kararı hakkında odadaki her gazeteciye konu ile alakalı fikirlerini sorarken beklediği cevabı alamayınca Smart şu cümleyi kullandı:

“Demek istediğim ve tüm söylemem gereken sanırım bu.”

Smart, Celtics’in beraberlik için oynadığı dakikalarda hakemlerin bilerek yarı yolda bırakma hamlesinin bir anlamı olmadığını da sözlerine eklerken pozisyonu şu şekilde açıkladı:

” 4.6 saniye kala üç puana ihtiyacımız var ve hakemler üç puana ihtiyacımız olduğunu biliyorlar.. Faul yapacaklarını biliyoruz. Yerde bir faul değildi zaten şut hareketimdeydim. Üç serbest atış olacağını düşünmüştüm, öyle olmadığını söylediler.”

https://twitter.com/TrendBasket/status/1523221163991830529

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler