Marc Gasol: ”#NBA’e dönüş kapısını kapatmıyorum”

Basketbol kariyerine İspanya’da devam eden Marc Gasol, günümüz ve gelecek hakkında konuştu.

Geçtiğimiz Kasım ayında rotasını NBA’den İspanya’ya çeviren Marc Gasol her şeyin başladığı yere geri dönmüştü. Aynı zamanda sahibi olduğu Bàsquet Girona’da forma giymeye başlayan 36 yaşındaki basketbolcu İspanya’daki deneyiminden, NBA’den ve gelecek planlarınan bahsetti.

2008 senesinden bu yana NBA’de dışarı adımını atmayan Gasol herkesi şaşırtarak Avrupa basketboluna dönüş yaptı. Kendi kulübünde forma giyiyor oluşunun da etkisiyle bir daha başka bir takımla anlaşmayacağının sinyalini veren İspanyol oyuncu bunun doğru olmadığını ispatladı. NBA ile arasındaki kapıyı kapatmadığını söyledi ancak mevut durumdan da keyif aldığını dile getirdi.

”NBA de durumun öyle olmadığını biliyor, kapalı bir kapı olmadığını biliyorlar. Bu geri dönüşü şimdi yapmak istedim ve bunu anlıyorlar, belki İspanya’daki birçok insandan daha fazla anlıyorlar. Kapı tamamen kapalı değil, ben döneceğimi veya bunu düşündüğümü söylemiyorum ama onların da ilgileri olduğunu biliyorum. Şu anda buraya odaklandım. Her şey yavaş yavaş.”

36 yaşında NBA’den İspanya’ya dönerek ikinci lig takımının formasını giymesine şaşıran kesime açıklama yapar gibi konuştu: ”Sahip olduğumuz en özel şey zaman. Sınırlı zamanımız var ve her birimiz ona nasıl yatırım yapacağımıza karar veriyoruz. Ben ise eşsiz deneyimler yaşamak istedim.”

Rota İspanya olunca FC Barcelona’da oynayıp oynamama şansı üzerine sorulan soruya ise ”Barça’ya gitmeyi asla düşünmedim.” cevabını verdi. Fiziksel olarak buna yeterli olmadığını düşündüğünü ve biraz geri adım atmaya ve sıfırdan başlamaya karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Marc Gasol son olarak da bu süre zarfında birçok NBA takımından da telefon aldığını doğrulayarak açıklamalarını noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler