Maddi darboğazdaki Khimki Moscow, önümüzdeki sezon #VTB’de olmayabilir

Rusya basketbolunun dev takımlarından Khimki Moscow, içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle önümüzdeki sezon VTB’de olmayabilir.

Rus haber ajansı TASS’ta yer alan haberlere göre Khimki Moscow, önümüzdeki sezon VTB United League’de mücadele edemeyebilir. Moskova Bölgesi Kültür ve Spor Müdürü Roman Teryushkov’un anlattığına göre Rus devi, bunun yerine daha bölgesel ölçekteki bir oluşumda boy gösterebilir.

Haberin detaylarına göre Khimki’nin önümüzdeki sezon VTB United League’de yer alamama durumu Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup için de geçerli olabilir. Zira Khimki, bu sezon oyuncularına ödeme yapmakta hayli gecikmiş ve bu nedenle EuroLeague yönetiminden transfer cezası almıştı.

VTB United League Başkanı Sergei Kurchenko ise Khimki’nin bu yaz döneminde içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacağına inandığını belirtti. Khimki’nin bu durumunun kendilerine ders olduğunu aktaran Kurchenko, katılımcı takımların mali garantilerini daha önceden ve daha kapsamlı olarak inceleyeceklerini ve kriterleri daha sıkı tutacaklarını ifade etti.

VTB yönetimi, katılımcı takımların bütçelerini açıklamayı zorunlu tutuyor. Öyle ki Khimki’nin bu zorunluluk dahilinde açıkladığı 2018-19 sezonu bütçesi yaklaşık 28 milyon dolardı.

2012 ve 2015 yıllarında EuroCup’ı kazanan Khimki, 2011 yılında da VTB United League’de şampiyon olmuş ve bunu CSKA dışında başaran tek takım olmuştu.


Kaynak: TASS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler