Los Angeles Lakers’ın sahibi Jeanie Buss’a ırkçı saldırı ve hakaret içeren bir mektup geldi #NBA

Los Angeles Lakers‘ın sahibi Jeanie Buss, ırkçı ifadeler ve hakaretler içeren bir mektup aldığını açıkladı ve mektubu ifşa etti.

Kişisel sosyal medya hesabından bir gönderi paylaşan Jeanie Buss, ırkçı ifadeler ve hakaretler içeren bir mektup aldığını açıkladı ve mektubu ifşa etti. Gönderide bıraktığı notta bu durumun ilk kez yaşanmadığını aktaran Buss, zaman zaman buna benzer saldırılara maruz kaldığını belirtti.

Mektupta kendisine yönelik ırkçı ifadeler ve nefret içeren kelimeler bulunduğunu söyleyen Buss, Ocak ayında bir helikopter kazası sonucu hayata veda eden Kobe Bryant hakkında da ırkçı ve nefret belirten ifadeler yer aldığını aktardı.

Buss tarafından bazı ifadelerin sansürlendiği mektup şu şekilde:

“Sevgili s*rtük;

60 yıl sonra büyük bir Lakers hayranı olarak, şimdi NBA’de uçuk paralar ödediğin hain kişiliklerle birlikte cehenneme gitmeni diliyorum.

Cehenneme git ve o *** Kobe Bryant’a katıl.”

Bu mektubu ABD’de Özgürlük Günü olarak anılan Juneteenth’te paylaşan Buss, bundan sonra kendisine bu içerikte gelen mektupları saklamayarak ifşa edeceğini açıkladı.


 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

After much thought, I decided to share this letter I received on Monday so that everyone can see the hate is real and living out there. This is happening in our world TODAY. Its real and it exists. To Joe: Did sending this letter make you feel better? Really all you did was waste your time, and energy and your postage stamp. (But thank you for including your return home address) Why don’t you look in the mirror and see your ugliness because I refuse to. I have received letters like this over the years. The advice I always got? “Ignore it.” I did. But not anymore. On this day, Juneteenth, I ask my white friends to join together, acknowledge the racism that exists in our country and around the world, and pledge to stop ignoring it. We all must do better. #juneteenth #hatewontwin

Jeanie Buss (@jeaniebuss)’in paylaştığı bir gönderi ()

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler