Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Japan’ın ilgilendiği iddia edilen Arturas Gudaitis için takımın yeni sahibi Antanas Guoga’dan bir açıklama geldi.

Lietuvos Rytas’ın 1993 doğumlu Litvanyalı pivotu Arturas Gudaitis için ligimizin finalisti Beşiktaş Sompo Japan tarafından bir teklif olduğu geçtiğimiz günde gündeme gelen haberler arasındaydı. Bu haberlere Rytas cephesinden cevap geldi.

Kulübü yaklaşık bir ay önce devralan Antanas Guoga, Facebook hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Gudaitis’i göndermeye niyetlerinin olmadığını söyleyen Guoga, yazısında şu sözlere yer verdi:

“Herkes Vilnius’un en iyi Litvanyalı basketbolcuya sahip olduğunu biliyor ve Vilnius bu oyuncunun Jonas Valanciunas gibi bir yıldız olması için her şeyi yapmaya hazır. En iyiyi yetiştirmek Vilnius’un geleneğidir. Bu yüzden Türkler de dahil olmak üzere tüm kulüplere en basit şekilde cevabım değil bir milyon, herhangi bir para bizi ilgilendirmiyor. Biz yetiştirdiğimiz en iyi yetenekler ile ilgileniyoruz. Profesyonel, hırslı, gayretli; Arturas Gudaitis gibi. Ve bugün Lietuvos Rytas takımı, onu bir yıl sonra NBA’e etkileyici bir başlangıç yapmaya hazırlamak için tüm imkanlara sahip. Antrenör ekibimizi güçlendirdik, kulübün yönetimini güçlendirdik. En iyi Litvanyalı koça sahibiz. Kulübü birlik içerisinde tutarak çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğiz. Ve birlikte salonumuzu her zaman dolu hale getireceğiz.”

 

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir