Levent Türknas “İki transfer daha yapacağız” | TB ÖZEL

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Petkimspor’un Genel Menajeri Levent Türknas, TrendBasket’ten Başak Muzik’in sorularını yanıtladı.

Yeni sezon fikstürünün kendileri için büyük önem taşımadığını söyleyen Türknas, “Geçtiğimiz sezon sağlıklı bir sene geçmemişti, artık %50 kapasiteyle seyirci de alınacak ve bundan dolayı çok heyecanlıyız. Bu seneyle beraber Aliağa seyircisiyle basketbolu buluşturacağımız için mutluyuz.” sözlerini kullandı.

2021/22 sezonu hedefleri hakkında konuşan Türknas, “Geçen sezondan daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Daha isabetli transferlerle daha iyi hazırlandık. Heyecanla sezonu bekliyoruz. Aliağa bizden önce de basketbolla yıllarını geçirmiş bir ilçe. Geçen sezon bu konudan dolayı mutsuzduk ve en büyük heyecanımız bu yönde.” dedi.

Levent Türknas, henüz transferlerini noktalamadıklarını da açıkladı. Bir yabancı, bir Türk oyuncuyla anlaşacağız. Şutör guard pozisyonunda skorer bir yabancı transferi için çalışıyoruz. Kısa zamanda açıklayacağız. Kısa forvet transferi için de bir Türk oyuncuyla görüşüyoruz. TBL’de oynayıp geçtiğimiz sezon kendini gösteren dört oyuncumuzla sözleşme imzaladık. Bu bizim ve Aliağa gençleri için çok önemliydi. Altyapıdan böyle oyuncular çıkarmaya devam edersek geleceğimizi de güvence altına almış oluruz.” diyerek genç oyunculara da yeni transferler kadar önem verdiklerini vurguladı.

Yeni başantrenörleri Can Sevim hakkında da konuşan genel menajer, “Can Sevim hazır bir ekibe gelmedi. Koç kendi ekibini getirdi ve biz de onun istediği ekibi kurmasını destekledik. Ekiple beraber başarılı bir çalışma içine girileceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler