Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilk yarının bitiminin ardından All-Star arası verildi.

Bu yıl Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Tahincioğlu All-Star 2018’de LeasePlan Yetenek Yarışması’nı kazanan isim, arka arkaya ikinci kez TOFAŞ’tan Yiğit Arslan oldu.

LeasePlan Yetenek Yarışması’na Erkin Şenel (Banvit), Ege Arar (Galatasaray Odeabank), Yiğit Arslan (TOFAŞ), Moustapha Fall (Sakarya BŞB. Basketbol), Emircan Koşut (Darüşşafaka) ve Can Uğur Öğüt (Gaziantep Basketbol) katıldı.

Yarışmada sahneye çıkan ilk isim Can Uğur Öğüt, oldukça tempolu bir şekilde başlarken parkuru 39 saniyede tamamladı. Bu sezon uzunlar da yarışmanın bir parçasıyken Galatasaray Odeabank’ın pivotu Ege Arar, ilk turu 52 saniyede geçerken bir diğer uzun Emircan Koşut, 30 saniyeyle beklenmedik bir dereceye imzasını attı. Yarışmanın genç oyuncularından Erkin Şenel ise 28 saniyeyle parkuru bitirip tüm salonu ayağa kaldırmayı başardı. Ne yapacağı en merakle beklenilen 2.21’lik Moustapha Fall’ın ilk tur derecesi de 33 saniye oldu. Son olarak yeteneklerini izleyicilere gösteren Yiğit Arslan, 30 saniyeyle ilk tura noktayı koydu.


Banvit’ten Erkin Şenel, derecesiyle finale kalan ilk isim başarısını gösterirken aynı dereceye sahip Emircan Koşut ve Yiğit Arslan, finalist olmak için kıyasıya bir mücadele içine girdi.

Rakibi Emircan Koşut’a üstünlük sağlayan son Lease Plan Yetenek Yarışması şampiyonu Yiğit Arslan, 24 saniyeyle ikinci kez üst üste finale çıktı.


Finalde ilk olarak Yiğit Arslan, topu eline aldı. Son şampiyon, 31 saniye ile final turunu tamamladı. Rakibine hızlı bir şekilde karşılık veremeyen Erkin Şenel, final deneyimini 41 saniyeyle geçti.

TOFAŞ’tan Yiğit Arslan, böylelikle arka arkaya ikinci kez All-Star’da LeasePlan yetenek yarışmasında şampiyonluğa ulaştı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir