Bu yaz 2016 Olimpiyatları Eleme Turnuvası’nda mücadele edecek Fransa Milli Takımı’nın Denver Nuggets forması giyen yıldız oyuncusu Joffrey Lauvergne, Yunanistan televizyonu OTE TV‘ye bir röportaj verdi.

Röportajında Fransa formasıyla sahaya çıkmayı çok istediğini ancak bir sigorta probleminin olduğunu açıklayan Lauvergne, “Sigortamla ilgili bir problem var, çünkü kontratımın gelecek yılı garanti altında değil [2017-18 için takım opsiyonlu]. Yani, Denver Nuggets’ın önümüzdeki sezon için benimle anlaşma imzalaması gerek ki Fransa Basketbol Federasyonu bana eleme turnuvası maçları için sigorta yapabilsin. Eğer anlaşmayı geç imzalarsam, o zaman bir problem meydana gelecek, ancak bir çözüm bulacağımızı umuyorum.” ifadelerini kullandı.

NBA kuralları gereği oyuncular kontratındaki değere göre sigortalanıyor. Çünkü bir oyuncu garanti kontratı yaptıktan sonra sakatlansa hatta basketbol hayatı sona erse de parasını almaya devam ediyor. NBA takımları milli maçlara gönderdikleri için oyuncular için ülke federasyonlarından da ayrı sigorta talep ediyor.

5-10 Temmuz tarihleri arasında Olimpiyat Eleme Turnuvası çerçevesinde Manila’da mücadele edecek Fransa, aralarında Türkiye, Kanada, Yeni Zelanda, Filipinler ve Senegal‘in olduğu takımlarla Rio biletini alabilmek için mücadele edecek.


Yunancadan İngilizceye çeviri: Eurohoops

 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir