LaMelo Ball: “Babam kullandığım eli değiştirtti” #NBA

Charlotte Hornets’in genç yıldızı LaMelo Ball babası LaVar Ball ile ilgili bir çocukluk anısını ve kullandığı eli neden değiştirmek zorunda kaldığını anlattı.

Çocuklarını yetiştirme biçimi ve onlara olan yaklaşımıyla daha önce birçok kez gündeme gelen LaVar Ball yine adından söz ettirmeyi başardı. Charlotte Hornets forması giyen oğlu LaMelo Ball çocukluğuna dair babasıyla ilgili enteresan bir hikayeden bahsetti. Küçük yaşlarda kullandığı eli değiştirmek zorunda kaldığından bahseden 20 yaşındaki oyuncu olayı şöyle anlattı:

“Ben ve LiAngelo (kardeşi) doğuştan solaktık ve babam bunu değiştirdi. Sebebi de Lonzo (kardeşi) ile babam sağ elini kullanıyorken biz sol elimizi kullandığımız için sofrada yemek yediğimiz esnada ellerimizin çarpışmasıydı. Bu yüzden babam da kullandığımız eli değiştirdi.”

LaVar Ball çocuklarını küçük yaşlardan itibaren bir proje gibi yetiştirdiği ve basketbol kariyerlerine başladıktan sonra da sıklıkla onlar üzerinden iddialı açıklamalarda bulunduğu için medya tarafından daha önce de gündeme getirilmiş ve eleştirilerin odağı olmuştu.

Oğullarından Lonzo Ball aktif olarak Chicago Bulls kadrosunda bulunurken, geçtiğimiz sezon yılın çaylağı ödülünü alan LaMelo Ball Charlotte Hornets forması giyiyor. Bir diğer oğlu LiAngelo Ball ise 2018 yılında katıldığı draftta hiçbir takım tarafından seçilmemiş ve bir süre G League’de yer almıştı. Şu an serbest oyuncu statüsünde bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler