NBA’de gündeme yeniden oturan Los Angeles Lakers ile New Orleans Pelicans arasında Anthony Davis için yapılan takas görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı.

ESPN’de yer alan habere göre Los Angeles Lakers ve New Orleans Pelicans arasındaki görüşmeler tıkandı. NOLA’nın Anthony Davis karşılığında bir All-Star bir de All-Star potansiyelli bir oyuncunun yanında iki de draft hakkı istiyor olması görüşmeleri tıkayan unsur oldu.

Lakers’ın teklifinde iki All-Star potansiyelli oyuncu olmasına karşın All-Star bir oyuncu olmaması, takımları takasa üçüncü bir takımı dahil etmeye itiyor. Bu bağlamda Lakers’ın dördüncü sıra draft hakkı karşılığında üst seviyede bir oyuncuyu NOLA’ya gönderebilecek takım arayışına giren taraflar, bunun haricinde de birkaç pürüzle uğraşıyor.

Lakers’ın teklifinde Ball ve Ingram yer alsa da Pelicans, Ingram – Ball- Kuzma üçlüsünden en çok Kuzma’yı kadrosunda görmek istiyor. Lakers ise Kuzma’yı kadrosunda tutmayı planlıyor. Zira LA ekibi, Davis’in ilk tercihinin kendileri olmasını açıklamasının üzerine oldukça rahat bir şekilde süreci yürütüyor.

Menajer Rich Paul, Anthony Davis’in Boston Celtics’e takaslansa dahi 2020 yazında serbest kalarak Celtics’ten ayrılacağını söylemişti.

Habere göre Brooklyn Nets ve LA Clippers ise NOLA’nın istediği üst düzey oyuncuyla, Lakers’ın 2019 NBA Draft’ındaki dördüncü sıra hakkı karşılığında takasa katılması beklenen takımlar olarak öne çıkıyor.


Kaynak: ESPN

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir