Kyrie Irving: “Aşı konusundaki kararımın arkasındayım” #NBA

Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving dün gece oynanan maçın ardından aşıya olan yaklaşımına dair açıklamalarda bulundu.

Kyrie Irving aşı olmamak konusunda kararlı. Yıldız oyuncu dün takımının Cleveland Cavaliers’a mağlup olduğu karşılaşma sonrasında katıldığı basın toplantısında soruları yanıtladı.

Kevin Durant’in sakatlığı sonrasında takıma daha fazla yardımcı olabilmek adına aşı olmayı düşünüp düşünmediği sorusu sorulduğunda biraz sitemkar şekilde cevap verdi:

“Kevin iyileşecek ve iyi olacak. Takım arkadaşları olarak bu süreçle başa çıkmak zorundayız. Bu konuyu dışarıda bırakıp aşı noktasında nerede olduğuma gelirsek, kararımın hala arkasındayım.”

Bu konunun sürekli gündeme getiriliyor olmasından ve aşı konusundaki tutumunun sadece basketbol perspektifinde değerlendirilmesinden rahatsız olduğunu da dile getiren Irving sözlerine şöyle devam etti:

“Hiç kimseyi hiçbir şeye ikna etmeye çalışmayacağım. Sadece inandığım şeyin arkasında duruyorum. Takımımın, takım arkadaşlarımın ve doktorların arkamda olduğunu biliyorum. Ve kararımın arkasındayım.”

Vücudu hakkında aldığı kararlara saygı duyulmasını istediğini söyleyen Kyrie, “Mesajım her zaman açıktı. Ben, insanların vücutlarıyla ilgili aldıkları kararlara saygı duyuyorum.” dedi.

Bir basın mensubundan gelen, aşı durumunun basketbolu takip eden milyonlarca insanı ilgilendiren bir konu olduğuyla ilgili bir yorum üzerine şu yanıtı verdi:

“Ben de tam olarak bunu diyorum. Aşı durumumu bir basketbol maçına indirgiyorsunuz. Ben hayatımın büyük bölümünü basketbol sahasının dışında geçiriyorum. Yani ben aşı olmayacağım dediğimde bir seçim yapıyorum. Biz gerçek bir dünyada yaşıyoruz. Basketbolcu olmak güzel. Bu fırsata sahip olduğum için minnettarım. Takım arkadaşlarımla olmayı ve Brooklyn’de oynamayı seviyorum. Bazı insanların bu konuda benimle hemfikir olmayacağının farkındayım.”

29 yaşındaki oyuncu son olarak iç saha maçlarında oynayamıyor olmasıyla ilgili Brooklyn Nets taraftarlarının yaşadığı hayal kırıklığı içinse, “Onlara saygı duyuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler