Toronto Raptors’ın Doğu Konferansı yarı final serisinde Boston Celtics’e elenmesinin ardından Siakam hakkında yapılan yorumlar devam ediyor. 

Toronto’nun elenmesinde birçok kesim tarafından baş sorumlu olarak gösterilen yıldız oyuncuya takımın bir diğer yıldızı Kyle Lowry’den destek geldi.

Lowry takım arkadaşı hakkında onun yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum derken birkaç tavsiye vermeyi de ihmal etmedi.

34 yaşındaki Lowry: ”Şu an Siakam’ın Playoff’ta yaşadığı performans düşüşlerini geçmişte ben de yaşadım. Bu yüzden ona kendisi hakkında yazılan iyi, kötü her şeyi okumasını tavsiye edebilirim. Hepsini okuduğundan emin olsun ve bunu geri dönüşü için bir motivasyon aracı olarak kullansın. Bunu yapmasını önerebilirim. Beni her zaman arayabilir, ona yanlış bir şey söylemeyeceğim çünkü yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum. Bu kesinlikle bir tecrübe, öğreniyorsun. Bu seni daha iyi bir basketbol oyuncusu, daha iyi bir insan ve her alanda daha iyi biri yapar. Onun geri dönüp rakiplerini mahvettiğini görürsem, şaşırmam.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Siakam maç sonrasındaki açıklamalarında suçu üstlenmiş ve takım arkadaşlarına yardım edemediğini ifade etmişti.

Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir